Trnavské rybníky
reklama

Na letnej Zóne bez peňazí sa bude nakupovať zdarma

AKTUALITY - Trnava | 18.6.2024, 10.07, prispievatelia

Venovať môžete zachovalé a funkčné veci, návštevníci si ich môžu vybrať zdarma.

Na letnej Zóne bez peňazí sa bude nakupovať zdarma

Ilustračná grafika: organizátori

Cukrovar
reklama

 

Už siedmykrát sa pod záštitou študentov a pedagógov Gymnázia Jána Hollého v Trnave a dobrovoľníkov uskutoční  v dátume 21. – 22. júna letná Zóna bez peňazí 2024 - miesto, odkiaľ si bez centa vo vrecku, úplne zadarmo, môžete odniesť čokoľvek, čo sa vám páči.


Priniesť so sebou môžete letné oblečenie, knihy, šperky, kuchynské pomôcky, funkčné domáce spotrebiče či iné doplnky do domácnosti, školské pomôcky a hračky.

 

Ale pozor! Veci by mali byť zachovalé a funkčné, tak, aby ich mohli ešte druhí ľudia využiť. Deravé svetre, špinavé hračky či roztrhané knihy radosť už nikomu neurobia a preberať sa nebudú.

Potulky mestom
reklama

 

V piatok 21. júna v čase od 15:00 do 18:00 bude prebiehať zber vecí a následne v sobotu od 09:00 do 13:00 bude Zóna bez peňazí otvorená pre všetkých, ktorí majú záujem „nakúpiť“ zdarma.

 

Všetko bude prebiehať v priestoroch Gymnázia Jána Hollého (sídlisko Na hlinách 30, Trnava). 


„Zóna bez peňazí je určená pre mladé rodiny, ktorej deti rastú rýchlejšie, ako sa napĺňa peňaženka. Pre seniorov, ktorým dôchodok na všetky potreby nepostačuje. Pre všetkých, ktorých postretla neľahká životná situácia, ale aj pre študentov, študentky a kreatívne typy, ktoré dávajú veciam druhú šancu. Vítaní sú všetci, ktorým myšlienka znovu využitia pekného oblečenia a vecí, ktoré by inak skončili na skládke nie je cudzia a záleží im na našej krásnej planéte, ktorú určite nechcú mať plných odpadkov. Oblečenie a veci, ktoré si v sobotu nenájdu svojho majiteľa poputujú do organizácii, ktoré pomáhajú rôznou formou skupinám ľudí a jednotlivcom v nepriaznivej životnej situácii a pôsobia v Trnave a jej okolí,“ uvádzajú organizátori podujatia.

 

(ZŠ)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama