Žiačky Spartaka obhájili titul, počas celej sezóny nestratili ani bod

ŠPORT - Futbal - Spartak | 18.6.2024, 14.21, prispievatelia

O majstrovi Slovenska sa rozhodlo na turnaji hranom v popradskom NTC, v kategórii žiačok sa o titul okrem trnavského Spartaka uchádzali aj MŠK Žilina a Tatran Prešov.

Žiačky Spartaka to dokázali! Na turnaji v Poprade obhájili majstrovský titul. Foto: Ľubomír Horňák

Žiačky Spartaka Trnava v pozícii obhajkýň majstrovského titulu prešli celou základnou časťou súťaže aj následnou nadstavbou bez straty bodu, na ceste za úspešnou obhajobou ich čakali posledné dve prekážky.

V prvý deň turnaja narazili na mladé Žilinčanky, s ktorými sa stretli aj v nadstavbovej časti a v obidvoch dueloch poľahky zvíťazili.

Mladé andelky vstúpili do zápasu aktívne, loptu držali na kopačkách väčšinu času a bez väčších problémov sa dostávali do gólových šancí.

V úvodných minútach však doplácali na slabšiu efektivitu, na úvodný gól sa tak čakalo do 25. minúty, kedy gólovo udrela Simona Amrichová. Ešte do prestávky zvýšila na 2:0 z pokutového kopu Timea Majanová.

Po prestávke Trnavčanky premietli výraznú hernú prevahu aj do výšky skóre, postupne sa presadili Fruzsina Oroszi, svoj druhý zásah pridala Simona Amrichová, vlastnú brankárku prekonali žilinské dvojčatá Sofia a Sára Kontšekové a na konečných 7:0 upravila Ema Tančoková.

Druhý hrací deň turnaja priniesol súboj medzi Žilinou a Prešovom, v ktorom sa z výhry 4:2 tešili mladé Šarišanky. Bolo tak jasné, že vzájomné meranie síl v tretí deň medzi Spartakom a Tatranom bude priamym súbojom o titul, pričom červeno-čiernym na zisk primátu postačí aj nerozhodný výsledok.

Trnavčanky hnali na turnaji dopredu aj fanúšikovia. Foto: Ľubomír Horňák

Na ten však žiačky Spartaka nechceli hrať. Od úvodného výkopu bolo zrejmé, že Trnavčanky čaká náročnejšie stretnutie ako proti šošonkám, východniarky dobre bránili a boli nebezpečné aj v ofenzíve.

Červeno-čierne si s tým dokázali poradiť. Dôležitý úvodný gól strelili v 32. minúte, kedy brankárku súperiek prekonala Pamela Tanková. Poistku pridala v 67. minúte utešenou strelou spoza šestnástky Ema Hankociová.

Zverenky trénera Róberta Haladu zvíťazili 2:0 a úspešne obhájili majstrovský titul z predchádzajúcej sezóny. Súťažou prešli ako nôž maslom, počas celého súťažného ročníka nestratili ani bod.

Finálový turnaj o majstra SR – WU15

Spartak Trnava WU15 – MŠK Žilina WU15 7:0 (2:0)
Góly: 25. a 52. Amrichová, 33. Majanová (pen), 42. Oroszi, 60. vlastný So. Kontšeková, 70. vlastný Sá. Kontšeková, 74. Tančoková
TRNAVA: Prešinská – Zacharová, Vejčíková, Vlčková, K. Králiková, Hankociová, Amrichová, Tančoková, Hudecová, Tanková, Majanová, Mikulková, Oroszi, Jankovičová, Huttová, Pavlíková, Polačiková, Vlková. Tréner: R. Halada.

MŠK Žilina WU15 – Tatran Prešov WU15 2:4 (1:3)

Tatran Prešov WU15 – Spartak Trnava WU15 0:2 (0:1)
Góly: 32. Tanková, 67. Hankociová
TRNAVA: Prešinská – Zacharová, Vejčíková, Vlčková, K. Králiková, Hankociová, Amrichová, Tančoková, Hudecová, Tanková, Majanová, Mikulková, Oroszi, Polačiková, Jankovičová, Huttová, Pavlíková, Vlková. Tréner: R. Halada.