Trnavské rybníky
reklama

Božský Kája za päť eur nespieva!

AKTUALITY - Kurz sebaobrany | 18.10.2011, 00.00, prispievatelia

Milá redakcia! Chcem sa s Vami a ostatnými čitateľmi podeliť o neuveriteľný zážitok z koncertu Karla Gotta, ktorý sa konal v sobotu v Mestskej športovej hale.

Božský Kája za päť eur nespieva!

Na trnavský koncert Karel Gott určite nezabudne. Foto: Peter Procházka 

reklama

Človek pri kúpe lístku na koncert v športovej hale asi musí počítať, že akustika ani prostredie nebude noblesné, ale o taký zážitok, ako naživo vidieť pána speváka Božského Káju, si jednoducho nenechá ujsť.
No, ak to zhrniem do jednej vety, tak bol to trapas, hanba, výsmech. Týmto pozdravujem organizátora tohto podujatia – skôr neorganizátora. Ale pekne poporiadku.

Posledný nežerie
Ja, ako dcéra, som pozvala na koncert svoju mama a taktiež svokru. Koncert sa konal o 19. hodine, tak my v domnienke, že ak prídeme do mesta o dve hodiny skôr, budeme mať ešte čas sadnúť si niekde na kávu. No cestou okolo športovej haly nás zarazilo pri pohľade na dav ľudí, čo už o 17.30 stáli pred vchodom. Tak nám nič neostávalo a postavili sme sa do radu aj my. Pred nami stáli staršie dámy, niektoré z nich aj o paličkách. Náladu sme mali zatiaľ skvelú, síce sme museli 90 minút čakať vonku, a to počasie moc neprialo. Ale čo už, keď lístky na koncert boli voľné – kto skôr príde ten si skôr sadne.
Zima aj napätie sa pred halou stupňovala. Pričinili sa o to chrapúni, ktorí ignorovali stometrový zástup ľudí a silou-mocou sa tlačili pred dvere haly. Niektoré konflikty už boli na hranici fyzických útokov. Čo už. Po otvorení haly, odporúčam každému úchylákovi, ktorý sa chce dať omackať zo všetkých strán, nás dav vtiahol dnu. Ešte popritom som zakopla o stratenú barlu, padnúť som, chvalabohu, nemala kde. Človek preglgne všeličo, nebude si predsa kaziť večer.
 

Gotta zachránil hasič
Hala sa zaplnila rýchlosťou blesku a vôbec nezáležalo, kde si sadnete, či už ste mali drahší alebo lacnejší, „len 32-eurový“ lístok. Minútu pred 19. hodinou niektorí občania svojím vykrikovaním, aby sa už koncert začal, že ináč žiadajú naspäť peniaze, dávali najavo svoju nedočkavosť. Koncert sa začal, a keď ste si odmysleli rušivé momenty, čo vykrikoval podgurážený mladší pán, predkapela bola perfektná. Potom prišiel „božský Kája“. Musím konštatovať, že síce nemám ani polovičku rokov, čo má on, spieva a vôbec celkový dojem z neho je úžasný. Už v minulosti som mala možnosť byť na jeho koncertoch, nie však v Trnave.
Tuším už po druhej pesničke mu začali ľudia na pódium nosiť kvetiny a darčeky, čo pomaly ale určite začalo narúšať program. Ale dokážem pochopiť, že niektoré jeho fanynky si ho jednoducho museli postískať. To už na pódium prišla nejaká pani v bielej šiltovke, zimnej tmavej bunde, ruky mala vo vrecku a nič neniesla. Patrila k tým, čo sa drzo predbehli pred všetkých. Navyše mala ešte v paprči zapálenú cigaretu a jednej pani „nechtiac a nevedomky“ zrejeme prepálila kabát. Tak táto žena prišla ku Gottovi, najprv mu niečo zrejme intímne šepkala do ucha, potom mu dala nejaký papierik do ruky a popri tom ho objímala až nechutne dlho (a to nezávidím). Ľudia nechápavo pozerali, čo sa deje. Čakali, že dobehne nejaká ochranka, sbs-ka, alebo niekto z organizátorov, ale stále nič. To už v Gottovom pohľade bolo vidieť zúfalstvo a prosba. Potom dobehol hasič a túto pani odprevadil na miesto.

Trnava - Kamenáč
reklama

Trápny tringelt
Karel Gott sa snažil nad to povzniesť, avšak vtom zbadal, že ten papierik, čo mal v ruke, boli peniaze. Neviem koľko, ale podľa zovňajšku tej pani zrejme päť eur. A tak milý pán Gott musel utekať k divákom a vrátiť jej peniaze. To už sa 80 percent normálnych ľudí v hale, môžem úprimne povedať, hanbilo ako sviňa. Pán Gott po tejto udalosti aj zabudol, čo chcel ďalej spievať a myslím si, že jeho želaním bolo, aby sa už koncert skončil.
Chodím po koncertoch, priznám sa, väčšinou do Bratislavy a do zahraničia. Na rôzne veľké až po megakoncerty, ale s takouto organizáciou som sa nikde nestretla. Aby v prípade potreby nebol nablízku nik, čo by zasiahol. Katastrofa!
Touto jednou udalosťou sa to ale neskončilo. Mladý muž v očividne tanečnej nálade si pomýlil koncert s diskotékou a pred pódiom si bol zatrsať ukazujúc na Gotta a vyzývajúc ho k niečomu, neviem k čomu. Zrejme už niekto zavolal mestských policajtov, a tí ho odtiaľ odvliekli. No hanba, des, krásna vizitka prostých občanov. Po tomto zážitku by som sa čudovala, keby Karel Gott ešte niekedy do Trnavy zavítal a určite mňa na nijaké podujatie do mestskej haly v Trnave už nikto viac nedostane.
Vaša čitateľka Cepková z Trnavy

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 30 rokov
reklama
Cisárky Sereď
reklama