Trnavské rybníky
reklama

Bejzbalisti Angels idú na svetový turnaj do USA, zúčastnia sa na ňom po 18 rokoch

ŠPORT - Bejzbal | 19.6.2024, 19.33, Ján Král

Náklady na turnaj sú vysoké, Angels sa preto snažia o sponzorské príspevky, rozbehli aj zbierku na Donio.

Bejzbalisti Angels idú na svetový turnaj do USA, zúčastnia sa na ňom po 18 rokoch

Trnavský nadhadzovač Damon Atkinson. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Plnia si veľký športový sen. Bejzbalový tím Angels Trnava do 19 rokov vyrazí v júli na turnaj do Spojených štátov amerických. V meste Laredo v Texase budú ako jediný zástupca Európy bojovať s tímami zo zámoria.


Svetová séria PONY Palomino je vôbec najväčší mládežnícky turnaj. Každoročne v kvalifikácii o účasť na finálovom podujatí súperi niekoľko stoviek tímov z celého sveta. 


Angels si vybojovali účasť na turnaji v Štuttgarte za účasti nemeckých, švajčiarskych a holandských celkov. Pôvodne síce do USA nemali cestovať, pretože vo finále podľahli domácemu nemeckému družstvu, osud však zariadil situáciu tak, že za veľkú mláku napokon pocestujú Trnavčania a nie Nemci.

ŠUPA technika
reklama


„Stuttgart účasť napokon odmietol, pretože sa im to krížilo s dôležitým turnajom v lige, uvoľnili nám miesto,“ vysvetľuje manažér Angels Trnava Roman Holekši.


Prestížny turnaj sa uskutoční od 25. do 30. júla, Angels poletia ešte o päť dní skôr. „Snažíme sa dohodnúť prípravné zápasy, chlapcom chceme ukázať bejzbalové univerzity, aby videli o čom tento šport v Amerike je. Makáme na tom, aby všetko dobre dopadlo,“ pokračoval Holekši.


Trnavský tím je zložený z hráčov od 16 do 19 rokov, ide o talentovanú generáciu, čo dokumentuje aj fakt, že naposledy sa Angels kvalifikovali do USA pred osemnástimi rokmi. 


„Vtedy išlo o tím do 15 rokov, kvalifikovali sme sa po víťaznom turnaji v Prahe. Z tejto generácie tam teraz ide Marek Červený, vtedy išiel ako hráč, teraz už ako tréner.“


Výjazd do USA, samozrejme, nie je lacná záležitosť. Pre mnohých hráčov je to možno prvá i posledná šanca zahrať si v kolíske bejzbalu.


Angels sa ako klub snažia získať sponzorské príspevky, aby čo najviac finančne odbremenili rodičov hráčov.

 

Zároveň spustili zbierku na Donio.sk aj pre menších darcov. Prispieť môže každý podporovateľ športových talentov, ktorí si túžia plniť sny. „Pomôžte nám odkázať mladým ľuďom, že snívať sa oplatí,“ dodávajú Angels.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama