Trnavské rybníky
reklama

Trnava si zoberie desaťmiliónový uver, peniaze pôjdu na šesť investičných akcií

AKTUALITY - Trnava | 20.6.2024, 14.19, prispievatelia

Prijatie úveru musia schváliť poslanci mestského zastupiteľstva, finančná komisia ani mestská rada nie sú proti.

Trnava si zoberie desaťmiliónový uver, peniaze pôjdu na šesť investičných akcií

Cyklotrasa na Bottovej a Moyzesovej je financovaná z plánu obnovy, na rekonštrukciu cesty musí radnica hľadať peniaze inde. Ilustračné foto: Pavol Machovič

Cukrovar
reklama

 

 

Mesto Trnava si zoberie úver vo výške 10 miliónov eur na financovanie kapitálových výdavkov.

 

Peniaze z úveru použije na konkrétne investície, napríklad na druhú etapu rekonštrukcie cesty na Ulici J. Bottu a Moyzesovej, na spolufinancovanie obnovy areálu ZŠ s MŠ K. Mahra, na rekonštrukciu Emmerovej vily v Ružovom parku alebo na nový kamerový systém mestskej polície.

 

Z úveru by mali peniaze vystačiť na šesť investičných zámerov. O prijatí bankového úveru bude rozhodovať Mestské zastupiteľstvo v Trnave na budúci týždeň, finančná komisia ani mestská rada nie sú proti.

Potulky mestom
reklama

 

Ešte pred hlasovaním poskytne svoje stanovisko k prijatiu úveru hlavná kontrolórka mesta Monika Černayová.

 

Na viaceré z plánovaných investícií žiada trnavská radnica financie aj z nenávratných zdrojov. Ak ich získa, tak uvoľnené peniaze z bankového úveru použije na ďalšie investičné aktivity, ktoré sú zatiaľ „pod čiarou“.

 

Tých je zatiaľ osem, je medzi nimi napríklad veľký projekt revitalizácie verejných priestranstiev na Ulici generála Goliana, rekonštrukcia karnera pri Bazilike sv. Mikuláša alebo budovy na Radlinského ulici.

 

Podľa zákona o rozpočtových pravidlách územnej samosprávy môže mesto prijať návratné zdroje financovania v prípade, ak jeho celkový dlh neprekročí 60 percent skutočných bežných príjmov predchádzajúceho roka a suma splátok 25 percent bežných príjmov predchádzajúceho roka.

 

Trnava by aj po prijatí desaťmiliónového úveru bola hlboko pod takto určenými stropmi.

SITA

 

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama