Trnavské rybníky
reklama

V Ružindole chystajú letnú verziu trhu, odvysielajú aj film pod holým nebom

AKTUALITY - Región | 22.6.2024, 09.15, prispievatelia

Na Rošindolskom trhu bude približne 20 lokálnych predajcov, ktorí sú priamo z Ružindola, ale aj z blízkeho okolia.

V Ružindole chystajú letnú verziu trhu, odvysielajú aj film pod holým nebom

Ilustračné foto: Rošindolský trh

Cukrovar bývanie
reklama

 

Sezóna trhov v Regióne Trnava pokračuje. V Ružindole jedným privítajú leto v posledný júnový piatok. Deň zakončia premietaním filmu pod holým nebom.

 

Letná verzia Rošindolského trhu, sa začína v piatok 28. júna o 17:00 na priestranstve za obecným kultúrnym domom. To zaplnia prevažne domáci obchodníci s potravinami, sirupmi, lokšami, medom, ale aj čerstvými rezanými kvetmi a ďalšími rôznymi produktami.

 

„V našom regióne ide o jedno z najautentickejších podujatí, pokiaľ ide o zastúpenie predajcov z radov domácich, priamo z obce Ružindol. Túto akciu si v posledných rokoch obľúbili nielen Ružindolčania, ale aj návštevníci z Trnavy a okolia, práve pre jeho originalitu a istotu, že tu nájdu lokálne produkty,“ hovorí Alexander Prostinák, riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Potulky mestom
reklama

 

Na trhu budú môcť návštevníci stretnúť 20 lokálnych predajcov, ktorí sú priamo z Ružindola, ale aj z blízkeho okolia. Súčasťou je každoročne aj program pre najmenších. Tento rok budú môcť deti vidieť divadelné predstavenie.

 

„Každoročne sa tešíme aj na rodiny s deťmi, tie zabaví interaktívne Divadlo Agapé. To odohrá predstavenie Cesta rozprávkovým autobusom od režiséra Mateja Žáka,“ dodáva Iveta Galanská, organizátorka podujatia z OZ Dedina.

 

 

Rošindolský trh zakončí premietanie filmu pod holým nebom

Záver dňa bude v obci patriť premietaniu filmu. To sa uskutoční v piatok 28. júna od 21:00 v záhrade vedľa priestranstva, na ktorom sa bude konať Rošindolský trh.

 

„Premietať sa bude česká komédia Aristokratka vo vare. Diváci sa môžu tešiť aj na grilované špeciality,“ hovorí starosta obce Ružindol Peter Galanský.

 

Vstup na všetky akcie je bezplatný. Viac informácií o podujatí nájdete na Facebooku Rošindolského trhu a na webovej stránke obce Ružindol.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama