Trnavské rybníky
reklama

Kinematograf prinesie po roku do centra Trnavy opäť tri parádne filmy

AKTUALITY - Trnava | 2.7.2024, 17.00, prispievatelia

Premietať sa bude na Trojičnom námestí v stredu, štvrtok a piatok o 21:30

Kinematograf prinesie po roku do centra Trnavy opäť tri parádne filmy

Utekajme, už ide! je film, ktorý pozná každý. FOTO: asfk

Cukrovar Trnava
reklama

 

 

Kinematograf sa postará od 3. do 5. júla na Trojičnom námestí v Trnave o tri príjemné večery zo slovenskými a českými filmami.

 

Premietanie pod holým nebom má začiatok stanovený na 21:30. Diváci sa majú podľa Zaži v Trnave – Mestského kultúrneho strediska pripraviť na záchvaty smiechu, dojímavé momentky a kúzlo strieborného plátna v prítmí večerného námestia.

 

V stredu 3.júla o 21:30 Kinematograf ponúkne komediálnu klasiku Utekajme, už ide! z roku 1986. Tento film je plný nezabudnuteľných hlášok a vtipných situácií v podaní hviezdnych československých hercov ako Marián Zednikovič, Zuzana Bydžovská, Milan Lasica či Július Satinský.

Potulky mestom
reklama

 

Vo štvrtok 4. júla o 21:30 to už bude súčasnosť a komediálna novinka Tak zle, ako sa len dá (2023). Slovenský režisér Viktor Csudai vo svojom celovečernom debute prináša mozaiku piatich rôznych príbehov, ktoré spája to, že sa odohrávajú na lavičkách v parku.

 

Film sa natáčal v minimalistických podmienkach s malým rozpočtom, no hereckými výkonmi Maxa Bolfa, Mariána Miezgu, Zuzany Porubjakovej a ďalších prekonáva svoje limity.

 

V piatok 5. júla o 21:30 sa môžu tešiť najmä mladší diváci, ale aj ich rodičia na krásny český animovaný film Myši patria do neba (2021). Dojímavý a vtipný príbeh odvážnej myšky Šupito a lišiaka Bělobřuška, ktorí sa po nešťastnej zrážke s autom ocitnú v zvieracom nebi, poskytuje originálny pohľad na priateľstvo, odvahu a súcit medzi zdanlivo nezmieriteľnými nepriateľmi. Film zaujme detského aj dospelého diváka prekrásnymi tradičnými bábkovými animáciami, dobrodružným príbehom a citlivým podaním filozofických tém života, smrti a zmierenia.

Zdroj: Zaži v Trnave - MKS

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama