Trnavské rybníky
reklama

Tipy, ako tráviť voľný čas v Trnave a okolí

RELAX - Tipy na výlet | 3.7.2024, 15.03, reklamný článok

Trnava je vnímaná predovšetkým ako historické mesto plné prekrásnych kostolov. Okrem svojej historickej stránky však ponúka domácim aj turistom hneď viacero možností kultúrneho či voľnočasového vyžitia. Vyskúšajte niektorý z našich tipov, ako tráviť voľný čas v Trnave a okolí, a určite neoľutujete.

Tipy, ako tráviť voľný čas v Trnave a okolí


Návšteva Aquaparku Trnava

Začíname relaxom! Priamo v Trnave v dotyku centra sa nachádza aquapark. Disponuje vnútornými i vonkajšími bazénmi, pričom si môžete do sýtosti vychutnať aj pobyt v saunách či vírivkách.

 

A aby toho nebolo málo, zatiaľ čo pre deti sa núkajú viaceré možnosti zábavy, dospelí ocenia možnosť oddychu pri thajskej masáži. Na svoje si tak prídu všetky vekové kategórie.

 


Prechádzka historickým centrom

Keď už sme spomenuli centrum v súvislosti s aquaparkom, venujeme mu aj väčšiu pozornosť. A vy by ste tak mali urobiť tiež. Centrum Trnavy totiž dýcha históriou a oplatí sa ho vidieť.

 

Nezabudnite si preto urobiť prechádzku na Trojičné námestie, ktoré je pomenované podľa Súsošia Najsvätejšej Trojice. Priamo na ňom je aj Mestská veža ponúkajúca úchvatný výhľad na okolie, či dokonca Divadlo Jána Palárika, ktoré nedávno oslávilo 50 rokov.

 

V blízkosti sa nachádza napríklad aj Kostol Najsvätejšej Trojice, Bazilika sv. Mikuláša či Kostol sv. Jakuba pri Bernolákovej bráne.

 


Voľný čas v City Aréne

Po prechádzke centrom vám určite dobre padne vhod oddych v neďalekom nákupnom centre City Aréna. Môžete si zájsť na obed do food courtu na poschodí alebo si kúpiť občerstvenie v reťazci Billa, kde nájdete napríklad chutné pečivo a bohatý výber ovocia.

 

Voľný čas môžete využiť aj nákupmi, posedením na káve či návštevou kina CINEMAX.

 


Výlety na hrady a zámky v okolí Trnavy

Pobyt v Trnave môžete využiť aj na výlet na niektorý z neďalekých hradov a zámkov. Začneme Hradom Dobrá Voda, ktorý nájdete kúsok za obcou Dobrá Voda. Nedávno tu zrekonštruovali vstupnú bránu, pribudol oddychový altánok.

 

Okolie Hradu Dobrá Voda je plné zelene, takže si tu rozhodne užijete či už rodinné chvíle, alebo čas strávený vo dvojici.

 

Výrazným turistickým ťahákom v trnavskom regióne je Smolenický zámok. O jeho atraktivite a krásach okolia svedčí aj skutočnosť, že býva pravidelne miestom konania svadieb.

 

Túto prekrásnu barokovú stavbu môžete obdivovať zvonku aj počas interiérovej prehliadky plnej zaujímavých expozícií. A keď vám vyjde počasie, nezabudnite si vziať deku. Rozsiahle lúky pod Smolenickým zámkom poslúžia na výborný relax v prírode.


Tipy, ako tráviť voľný čas v Trnave a okolí končíme výletom na Červený Kameň. Jeden z najnavštevovanejších hradov na Slovensku stojí približne 30 km od Trnavy. Postavili ho ešte v 13. storočí, pričom dnes ponúka rôzne prehliadky interiéru i exteriéru.

 

Na prehliadku si môžete vybrať menší i väčší okruh, ako aj cestu do hradnej priekopy, kde lektor detailne opíše všetky obranné systémy, dôvody rozmiestnenia strieľní a lepšie tak pochopíte dobové vojenské ale aj architektonické zmýšľanie.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama