Spartak na českého majstra v príprave nestačil, Sparte na Letnej podľahol

ŠPORT - Futbal - Spartak | 5.7.2024, 17.40, prispievatelia

Trnavčania držali krok s favoritom iba v prvom polčase. Po zmene strán inkasovali tri góly.

Brankár Spartaka Frelih musel riešiť viaceré nebezpečné situácie Sparťanov. Foto: Lukáš Grinaj

Na prípravný zápas v Prahe proti domácej Sparte bol v bránke Spartaka pripravený nováčik Žiga Frelih, do obrany naskočil navrátilec Filip Twardzik a v základnej zostave nastúpili aj posily Vojtěch Kubista, Libor Holík a Milan Corryn.

Miloš Kratochvíl začínal na lavičke náhradníkov, rovnako ako Hugo Ahl.

V ôsmej minúte sa po pravej strane dostal pred šestnástku Corryn, prihral na z druhej vlny nabiehajúcemu Procházkovi, ale tomu, žiaľ, strela vôbec nesadla a minul bránku Sparty.

O pár minút neskôr, skúsil strelu spoza šestnástky Corryn, brankárovi českého majstra Vindahlovi lopta na chvíľu vyskočila z rúk, ale napokon ju ovládol.

Neuplynula ani polhodina hry a tréner Gašparík musel striedať, namiesto Kubistu, u ktorého je podozrenie na zlomený prst, prišiel do hry Kratochvíl.

V 31. minúte našiel Corryn na ľavej strane nabiehajúceho Azanga, ktorý prudko vystrelil na Vindahla, skóre sa však nemenilo. Pár stoviek trnavských fanúšikov si na Letnej spomenulo chorálom na Baník Ostrava, za čo sa im dostalo slovnej odvety od domácich.

Fanúšikovia Spartaka na Letnej. Foto: Lukáš Grinaj

V úplnom závere polčasu sa do zakončenia dostali aj domáci, Hranoš prihrávku premenil na nebezpečnú strelu Tuci, Frelih bol pozorný.

Prvé dejstvo príliš kvalitného futbalu neprinieslo, Spartak mal viac z hry, nebezpečnejšia bola Sparta, treba však dodať, že hrali hráči širšieho kádra pražského S.

Do druhého polčasu vymenil domáci tréner Friis komplet celú jedenástku. Michal Gašparík nahradil Twardzika Karhanom.

Sparta sa dostala po rohovom kope a následnej skrumáži v šestnástke do zakončenia, Zelený napokon mieril mimo bránky Freliha. Aj po ďalšom rohu mali domáci šancu, prudkú hlavičku Olatunjiho pod brvno reflexívne zlikvidoval letná brankárska posila andelov.

Druhopolčasovú prevahu na lopte korunovala Sparta v 62. minúte, keď Suchomel centroval z ľavej strany priamo na hlavu Wiesnera a ten otvoril skóre duelu – 1:0.

Na druhej strane sa snažil Azango využiť chybu brankára, zlé vybehnutie však nepotrestal bol z toho iba rohový kop.

V 80. minúte prenikol po pravej strane Sadílek a posadil centrovanú loptu na hlavu nabiehajúceho Olatunjiho, ktorý prudkým zakončením a pomocou brvna prekonal Freliha – 2:0.

V závere duelu kopali domáci rohový kop, vysokú loptu Frelih podbehol a Schánělec doklepol do opustenej bránky – 3:0.

V druhom polčase to už bola iná Sparta a podľa toho to na ihrisku aj vyzeralo. Trnavčania sa väčšinu času bránili a „rudí“ si po tlaku vypracovali viacero šancí, z ktorých tri aj premenili.

Prípravný zápas

AC Sparta Praha – FC Spartak Trnava 3:0 (0:0)
Góly: 62. Wiesner, 80. Olatunji, 89. Schánělec
ŽK: Vindahl, Wiesner – Mikovič, Štetina
Rozhodovali: Berka – Hádek, Zoufalý
Diváci: 5938
SPARTA (1. polčas): Vindahl – Sorensen, Panák, Večerka, Ryneš – Pavelka, Vydra – Pešek, Daněk, Hranoš  - Tuci  Tréner: L. Friis
SPARTAK (2. polčas): Vorel - Uhrinčať, Kukučka, Zelený – Wiesner, Sadílek, Solbakken, Suchomel - Schánělec, Olatunji, Krasniqi.
SPARTAK: Frelih – Holík, Šulek, Štetina, Twardzik (46. P. Karhan), Mikovič (63. Breznik) – Kubista (24. Kratochvíl), Procházka – Corryn (63. Bainovič), Ďuriš (70. Paur), Azango (70. Ahl). Tréner: M. Gašparík ml.

Michal Gašparík, tréner Spartaka: "Škoda výsledku, prvý polčas bol z našej strany dobrý. Sparta bola o niečo futbalovejšia, ale prvé zakončenie mali až pred prestávkou, keď sme tam stratili pri prechode loptu, inak sme ich v podstate do ničoho nepustili a my sme mali strely a jednu veľkú šancu. Mohli sme ísť do vedenie, gól ale v prvom dejstve nepadol. Po zmene strán bola výhodou Sparty, že prestriedala celú zostavu, my sme mali chalanov trochu unavených aj po záťaži v príprave. Otvorili nás gólom po centri, škoda je výsledku, že ku koncu sme to neuhrali lepšie. Dostali sme gól v 80. minúte a v 90. minúte, keď pri treťom góle brankár podbehol loptu. S výkonom som spokojný asi 60 minút, základná zostava vyzerala OK, v druhom polčase už to bolo o tom, že nám dochádzali sily a neboli sme nebezpeční vpredu, až ku koncu mohol Paur hlavou znížiť. Sparta využila futbalovú kvalitu aj čerstvých hráčov. Máme na čom stavať, boli tam z našej strany veľmi dobré a pozitívne veci."