Trnavské rybníky
reklama

Spartak posilnil krídelné pozície, angažoval Róberta Picha

ŠPORT - Futbal - Spartak | 8.7.2024, 11.00, Ján Král

Andeli získali rýchlostne disponovaného futbalistu.

Spartak posilnil krídelné pozície, angažoval Róberta Picha

Hráčsky agent Claudio de Abreu, Róbert Pich a prezident Spartaka Peter Macho po podpise zmluvy. Foto: Norika Szombatová

Púpavy pri aleji
reklama

 

Spartaku Trnava sa podarilo získať ďalšiu zvučnú posilu. Andeli podpísali polročnú zmluvu s opciou do konca sezóny so slovenským krídelníkom Róbertom Pichom, ktorý bol po pôsobení v cyperskom Othellos Athien voľným hráčom.

 

Červeno-čierni tak reagujú na zranenia dvojice dôležitých hráčov na tomto poste Erika Daniela a Kelvina Oforiho a priviedli skúseného futbalistu. 

 

Navyše, 35-ročný rýchlostný typ futbalistu môže alternovať aj na podhrotovej pozícii.

ŠUPA technika
reklama

 

„Kelvin Ofori má dlhodobejšie komplikované svalové zranenie a Erika Daniela trápia natrhnuté väzy v členku. Zostalo nám jedno klasické krídlo - Philip Azango. Hugo Ahl sa javí v príprave dobre, ale zatiaľ nevieme, ako sa aklimatizuje v ostrých súťažných zápasoch. S jedným krídlom sa do ligy a do všetkých pohárových súťaží nedá ísť, preto sme reagovali a priviedli Róberta Picha,“ povedal tréner Spartaka Michal Gašparík.

 

„Boli sme s ním v kontakte už predtým, keď sme zvažovali s koľkými krídlami pôjdeme do ligy. Vedeli sme, že je voľný, vyvŕbilo sa to tak, že sme stihli jeho príchod dohodnúť ešte počas víkendu, keď sa definitívne nerozhodol pre iné ponuky. Roba poznáme ako skúseného hráča, hrával aj s Mišom Ďurišom, ktorý ho tiež odporúčal. Sezóna mu na Cypre vyšla i gólovo. Dokáže zahrať krídlo z oboch strán, čo je ďalšie jeho výhoda,“ dodal trnavský kouč.

 

„Som rád, že tento transfer vyšiel. Spartak je veľký klub, aj v jeho sieni slávy vidno, čo všetko znamená navonok a pre jeho fanúšikov. Dávnejšie som rozmýšľal nad návratom na Slovensko a smeroval takto svoje kroky.V zahraničí som bol už dlho, pre návrat som sa rozhodol aj kvôli rodine," uviedol Róbert Pich.

 

Andeli ešte s posilňovaním kádra neskončili, v hre je aj príchod hrotového útočníka.

 


Róbert Pich vhupol do ligy ako mladý hráč v drese Banskej Bystrice, neskôr žiaril v drese Žiliny. Nasledoval prestup do Slasku Vroclav.

 

V Poľsku si urobil výborné meno, na základe čoho ho angažoval nemecký Kaiserslautern. Neskôr sa vrátil do Vroclavu, kde stabilne hrával a svojimi výkonmi upútal časom Legiu Varšava. 


Posledný polrok pôsobil na Cypre v klube Othellos Athien, kde nazbieral v 22 zápasoch 1818 minút a strelil sedem gólov. Po skončení sezóny prejavil záujem vrátiť sa na Slovensko a napokon sa dohodol so Spartakom.

 

V kariére strelil už 98 gólov, v Trnave by rád zlomil magickú stovku a vstúpil do Klubu ligových kanonierov.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama