Trnavské rybníky
reklama

Emofebris acutus

BLOG - Dzetko Krúpik | 16.1.2011, 00.00, prispievatelia

Nescem čúleky hovorit o chrípkovém období, jakosik je okolo teho zatát cicho, tak abych néčo nevyprovokuval. Scem sa venuvat inačému bacilu alebo vírusu, kerý nás ohrozuje ždycky ge koncu roka.

Ten oný vírus vyvoláva nemoc emofebris acutus. Len to, prosím, nechledajte v žádnej dochtorskéj encyklopédije alebo katalógu našého ministerstva zdravotníctva. To som já tak pomenuval nákupnú horúčku, aby to vyzíralo odbornejší.

reklama

No a na tú onemocníme skoro šeci pred Vánoci. A jako sa prejavuje? Prvé príznaky su, že človek začne rozmýšlat, jak urobit radost a jakým dárkom opščasnit svojích najbližších pot krispánom. Ve druhéj fáze potom špekuluje, dze na to zebrat penáze. Ftedy sa začne pocit, je nervózný, pobolívá ho hlava a žalúdek. V noci sa prehadzuje na posteli, má tašké sny a búšení srca. Ráno ket sa zobudzí, ani sa nenafrištukuje a vyrazí do najblišého super alebo hypermarketu. Tam blúdzí medzi regálma, v očách smrt, tlak 190 na 120, a nakonec kúpi nejakú hovadzinu. K temu ešče blyščavý seket, aby to vyzíralo.

Druhá skupina ludzí poscihnutých s tú nemocu sa z dóveru alebo skór ze zúfalstva obrácí na šelijaké katalógy a letáky, s kerýma nás zásobujú propagačné a marketingové agentúry opchodných retascóf. Večer sedzí taký človek f kúciku, prehŕná papíre, dze Santa Klaus zamaskuvaný jako opchodný agent ponúka šelijaké vánočné zlavy, akcie, výhodné nákupy... Nakonec též kúpi nejakú zbytečnost, skrzevá kerú sa obdaruvaný zdúva celé svátky. A potom že Čas radosci - veselosci nastal nám...

Kritizuvat a obrblat néčo je najlachšá vec na svete. Ale rozumno poradzit? Vedla mojého vánočný dárek nemá byt záležitost plnéj buksy penazí, ale plného srcca lásky. Loni na Vánoce mi vnúčik namaluval s fixkáma obrázek Dzetko piluje drevo a priložil ešče jednu žuvačku. Šecko to zabalil do novinového papíra. Aj sa potpísal MAKRO místo Marko. Ale čo móšte scet ot štvoročého špunta? Porát som si ten obrázek zarámuval a zavesil do dzílne, abych mal ten dárek na očách.

reklama

A o tem to je. Tak ket pójdete zhánat dárky pre svojích najbliších, rozmýšlajte ze srccom, né s penaženku. Nebude vás bolet hlava a tý svátky budú určite pokojnejšé a ščaslivejšé.

To vám šeckým praje

dzetko Krúpik

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda plug in hybrid
reklama
Cisárky Sereď
reklama