ŠPORT - Futsal | 22.10.2011, 13.01, Tatiana Čuperková

Futsalisti Mimy Trnavy mali po troch kolách opäť blízko k trojbodovému zisku. V Nových Zámkoch síce nastrieľali päť gólov, ale ich súper o jeden viac. Býci tak naďalej majú na konte len jediný zápas aktuálneho ročníka, v ktorom bodovali.

Masér Simeon Topolnický ošetruje Jána Krivočenka, ktorý inkasoval úder lakťom. V debate s rozhodcom je Matúš Budovec. Foto: Tatiana Čuperková

Opatrný úvod trval dlhých 16 minút. Až od tohto momentu začali padať aj góly. A hoci skóre duelu otvorili domáci, dvoma gólmi dokázala Trnava priebeh stretnutia otočiť. Na Hajkov presný zásah odpovedal utešeným gólom Jančo a v poslednej minúte sa na stranu hostí priklonila aj šťastena, keď si domáci strelili vlastný gól. Lenže nepozornosť zapríčinila, že len o niekoľko sekúnd nato domáci vyrovnali Hornáčkom. Tento hráč bol najväčším nepriateľom Trnavy, keď strelil polovicu domácich gólov. Druhý polčas bol ukážkou premieňania šancí a chýb na oboch stranách.
Nové Zámky sa dostali zásluhou Hornáčka do vedenia 3:2, ale Kunka vyrovnal. Potom išla do vedenia Mima po góle Krištofíka, ale vyrovnali domáci. Štyri minúty pred koncom sa strelecky presadil ďalší mladík v Duhonyho družine, Michal Škulec. Mima mohla hrať pokojne, vymýšľať museli domáci. Aj vymysleli hru bez brankára, z ktorej vyťažili už o niekoľko sekúnd ďalší vyrovnávajúci gól. Aj keď remíza svedčala tomuto duelu viac, Tupperware urobilo najlepšie, čo mohlo. Využilo chybu Mimy a 52 sekúnd pred koncom stanovilo na konečných 6:5.
Jozef Duhony (tréner Mimy): „Zápas bol pre divákov atraktívny tým, že padalo mnoho gólov, ale úrovňou to bol priemerný zápas. Inkasovali sme góly po našich chybách, naopak, vlastné šance sme s ťažkosťami premieňali. V držaní lopty sme síce prevýšili súpera, ale pre konečný výsledok to je nepodstatná vec. Záver zápasu sa nevyvíjal podľa našich predstáv. Nevychádzali nám kombinácie a neustáli sme ani power play domácich. V zostave nám navyše chýbal skúsený Ľuboš Adámek. Mladíci v tíme sa síce snažili, ale akcie po signáloch nám nevyšli. V našej hre stále prevláda improvizácia.“

5. kolo:
N. Zámky – Trnava 6:5 (2:2)
Góly Mimy: Jančo, Kunka, Krištofík, Škulec, vlastný
ŽK: Kozík – Krivočenko
MIMA: Repa – Krivočenko, Kunka, Jančo, Krištofík – Škulec, Filan, Horňák, Budovec (Sládeček)

Ostatné výsledky: Slov-matic BA – Nitra 5:0 (2:0), Žilina – RCS Košice 0:7 (0:2), PKP Košice – Čekan BA 13:3 (6:0), Pinerola BA – FTVŠ UK BA 7:3 (3:3)