Trnavské rybníky
reklama

V Šelpiciach rozum merajú, sebe ale zabudli

AKTUALITY - Región | 23.10.2011, 00.00, Darina Kvetanová

ŠEPLICE – Suché porasty mnohí ľudia spaľujú protizákonne na svojich pozemkoch, stavebný odpad zase vyvážajú na do výmoľa za kultúrnym domom.

V Šelpiciach rozum merajú, sebe ale zabudli

Na obecnom úrade majú hlavu v smútku. Šelpičania rozum potratili. Foto: ocu

reklama

O tom, či takúto činnosť postihovať pokutami, diskutovali poslanci na poslednom zasadnutí obecného zastupiteľstva. Podľa starostky Ruženy Opálkovej by ale pokuty problém nevyriešili, viedli by len k roztržkám medzi Šelpičanmi. „Ak by sme prichytili a pokutovali jedného, vyčítal by nám, prečo nepokutujeme aj druhého. Ľudia by sa navzájom osočovali,“ uviedla na margo problému Opálková.
Šelpičania, ktorí bývajú v blízkosti čiernej skládky, ale na pokutách trvajú. Odpad, ktorý do výmoľa vinníci nanosia, vietor rozfúkava na ich pozemky, nepáči sa im ani neestetický pohľad na haraburdy, ktoré sa tu kopia. Starostke a poslancom navrhli, aby prichytených vinníkov pokutovali a ich mená k tomu vyhlásili do rozhlasu. „Takéto striktné riešenie by mohlo byť protizákonné. A my by sme sa mohli obávať, kedy nám niekto rozbije okná,“ argumentovala starostka za seba a poslancov.
Problémy s odpadom v obci by najlepšie vyriešil zberný dvor, ten dnes Šelpice nemajú, svojim občanom ponúkajú len jeden kontajner na malý stavebný odpad. Jeho vývoz stojí približne 100 eur. „Zberný dvor je však drahá investícia, pri dnešnej situácii naň môžeme hneď zabudnúť,“ skonštatovala skepticky Ružena Opálková. Predseda stavebnej komisie Branislav Vadovič navrhol, aby obec prístup k miestu zatarasila kamennými valmi. „Vinníci by sa tam autami potom nedostali,“ povedal. Na definitívnom postupe obce sa nakoniec poslanci neuzniesli. „Už sa zozimieva, odpad ľudia nateraz prestanú voziť. A čo ďalej, uvidíme na jar,“ skonštatovala starostka.
 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama