Trnavské rybníky
reklama

Oželeli tisíce eur za hazard, automaty pôjdu z dediny

AKTUALITY - Región | 26.10.2011, 14.45, Darina Kvetanová

MADUNICE – Poslanci schválili všeobecne záväzné nariadenie, ktoré zakazuje prevádzku hracích automatov. Obec tak príde o 9-tisíc eur, ktoré ročne získala od prevádzkovateľov automatov na daniach.

Oželeli tisíce eur za hazard, automaty pôjdu z dediny

Do automatov hádžu v miestnom pohostinstve RM peniaze hlavne mladí muži. Foto: autorka

Cukrovar
reklama

V Maduniciach sú dve pohostinstvá a v nich spolu šesť hracích automatov. Do 1. januára 2012 musia podnikatelia skončiť s ich prevádzkou. Uzniesli sa na tom poslanci obecného zastupiteľstva, pretože im to umožnila novela zákona o hazardných hrách. „Tento krok sme dôsledne zvážili. Peniaze, ktoré sme získali na daniach, nestoja za riziko zo závislosti na automatoch a následné peklo v rodinách,“ hovorí starostka Maduníc Alena Jelušová.
Krok obce vítajú aj muži, ktorí na automatoch mesačne prehrajú stovky eur. „Chvála pánu Bohu, že to spravili. Keď bude treba, odnesiem ten automat na chrbte,“ konštatuje Jozef, ktorý práve do jedného hádže peniaze. Priznáva, že niekedy takto za mesiac utratí aj 500 eur. „Som rád, že zmiznú, mladí chlapci pri nich obstávajú každý deň,“ pritakáva v pohostinstve Peter.
Prevádzkovateľ štyroch automatov a majiteľ Reštaurácie RM Madunice Rastislav Stanko hovorí, že zákaz automatov výrazne ovplyvní jeho hospodársky výsledok. „Pravdepodobne budem musieť prepustiť aj niektorého zo zamestnancov,“ konštatuje Stanko.
„O stratu zákazníkov sa neobávam, tržby však budú oveľa menšie,“ hovorí Sylvia Holanová, majiteľka druhého pohostinstva s hracími automatmi. Nad presťahovaním prevádzky do inej obce nerozmýšľa. „Skôr či neskôr ich môžu zakázať aj inde,“ myslí si.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama