V knižnici budú hovoriť o problémoch diabetikov, vystúpia odborníci z oblasti
AKTUALITY - Trnava | 24.1.2025, 16.02, prispievatelia
V knižnici budú tentoraz hovoriť na zdravotné témy.
Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave. Foto: trnavskyhlas.sk
Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave v spolupráci s občianskymi združeniami Zväz diabetikov Slovenska a Diatyrnavia Trnava pozýva čitateľskú verejnosť na ďalšie rozhovory zamerané na starostlivosť o diabetikov.
Vo štvrtok 30. januára o 15:00 budú v záhradnej čitárni prednášky venované problémom s diagnózou diabetes mellitus.
Program prednáškového popoludnia je rozdelený do viacerých tém.
Cesta pacienta AOPP - PhDr. Mária Lévyová - prezidentka Asociácie na ochranu práv pacientov
- Vyloží poslucháčom ako zlepšenie manažmentu a cesty pacienta pomôže skrátiť čas od diagnostiky k liečbe. Manažment a cesta pacienta musia mať svoje pravidlá, pružne regulované a efektívne dostupné mechanizmy.
Diabetes a srdce - MUDr. Jozef Lacka, PhD., MBA
- Prítomní sa dozvedia, ako diabetes ovplyvňuje kardiovaskulárny systém a aké kroky treba podniknúť na zníženie rizika srdcových ochorení.
Odhalení - príbehy pacientov, ktoré inšpirujú – Bc. Daniela Fabiánová - Slovenská myelómová spoločnosť (SMyS)
- Prezentácia publikácie spracovaných príbehov onkologických pacientov.
Sprievodca pacientov s onkologickým ochorením krvi - Ladislav Lekár - predseda združenia Lymfoma a Leukémia Slovensko (LyL)
- Ako sa nestratiť a vyznať v systéme sociálnej a zdravotnej starostlivosti, tipy, ako sa vyrovnať so zmenami, ktoré prináša onkologické ochorenie.
(ľm)






Bude sa športovať! Do J. Bohuníc, Drahoviec, Červeníka či Banky prídu státisíce eur
Hlohovec zlepší podmienky pre cyklistov v meste dvoma cykloprojektami











