Mima sa strelecky vybúrila

ŠPORT - Futsal | 28.10.2011, 21.24, Tatiana Čuperková

Štyri zápasy na súperových ihriskách a nula bodov. Domáca palubovka tak bola ideálna na nový začiatok. Mima navyše hostila nováčika extraligy Čekan Mekenroff Bratislava.

Matúš Kunka (vpravo) predviedol proti Čekanu niekoľko skvelých momentov. Ilustračné foto: Marek Kobetič

Čekan nastúpil na palubovku nebojácne. Repa musel byť na pozore, raz ho od nebezpečenstva musela zachránila žrď. No výsledkom hostí bolo päť osobných chýb už v prvej desaťminútovke. Mima hrala zodpovednejšie, aj efektívnejšie. Skóre otvorila vďaka vlastencu Bernátha. Potom už dávali býci góly len z vlastných nôh. Nádherne na 2:0 zvýšil Kunka, keď si loptu sám spracoval a z voleja zavesil. Na 3:0 predviedol Horňák krásne jasličky a na 4:0 zvýšil ďalší mladík Jančo. Gól v Repovej sieti zo záveru polčasu mimákom náladu nepokazil.
Po dvoch žltých kartách v priebehu pár minút videl červenú Jančo a porúčal sa z palubovky. Aj v oslabení dokázali domáci skórovať. Adámek sa pred bránou neulakomil, našiel lepšie postaveného Kunku a ten zvýšil na 5:1. O pár sekúnd sa skóre zas menilo, hostia strelili svoj druhý gól. Deväť minút pred koncom videl veľmi prísnu červenú kartu brankár Repa, za neúmyselnú ruku mimo bránkoviska. Do hry naskočil Súkenik a zastal si svoje miesto. Na palubovku vybehol aj kapitán Sládeček a po vlastnej akcii zvýšil na 6:2. Ďalšie góly pri hre bez brankára pridali Horňák a Adámek.
Matúš Kunka (Mima Trnava): „Sme mladý kolektív, dávame sa dokopy po hernej stránke. Dúfal som, že nám vyjdú nejaké signály, ktoré sme natrénovali. Pred power play sme si vytvorili dostatočný náskok a nezabrzdili nás ani červené karty. Tých ťažších súperov už máme za sebou, takže verím, že teraz nám budú body pribúdať.“