Trnavské rybníky
reklama

Parkovací dom v susedstve nikto nechce

AKTUALITY - Kurz sebaobrany | 29.10.2011, 00.00, Gabriel Kopúnek

Problémy s parkovaním, bezdomovcami či s dopravou v meste. Obraciate sa na našu redakciu s podnetmi a prosbou, či by sme im v novinách nevenovali pozornosť.

Parkovací dom v susedstve nikto nechce

Na trávnatej ploche pribudnú parkoviská, na parkovacom dome sa musia zhodnúť obyvatelia sídliska. Foto: autor

reklama

Vaše listy si vážime, a preto sa snažíme od kompetentných ľudí získať odpovede, ktoré budeme zverejňovať v pravidelnej listárni.
Chýbajúcimi parkovacími miestami v Trnave najviac trpí sídlisko Na hlinách. Čitateľka Katarína píše, že problém zaparkovať už nie je len večer, ale niekedy aj počas dňa. „Na začiatku sídliska je voľný nevyužitý priestor, kde by mohlo Mesto spraviť aspoň pár parkovacích miest. Prečo to neurobia, a tak isto prečo neriešia parkovanie do svahu a otvorenie a sprístupnenie parkovacích dvorov?“ pýta sa. Odpovedá viceprimátor Bystrík Stanko.
- Do každého výboru mestskej časti (VMČ) sme zaslali návrhy riešenia parkovacích domov a lokalít na ich výstavbu. Ak to rozpočet mesta dovolí, sídlisko Na hlinách bude prvým, kde sa projekt zrealizuje. V minulosti sa už o vybudovanie parkovacieho domu v tejto lokalite Mesto snažilo, obyvatelia sa však nevedeli dohodnúť, pri ktorom činžiaku by stál. Nikto ho v susedstve nechcel mať. Čo sa týka voľného pľacu na začiatku sídliska, majetková komisia sa už zaoberala návrhom majiteľa susedného rozostavaného polyfunkčného objektu, ktorý chce tento pozemok do výpožičky na vybudovanie parkoviska pre takmer 40 vozidiel, ktoré počas dňa budú využívať zákazníci a po záverečnej bude k dispozícii obyvateľom sídliska.
„Niekoľko rokov bývam na sídlisku Linčianska, ktoré má nechvalnú povesť. Preto ma veľmi prekvapilo, že radnica uvoľnila budovu Základnej školy na Limbovej ulici súkromnej základnej škole, ktorú iste nenavštevujú deti zo sídliska. Každý deň sú školáci dovážaní a odvážaní rodičmi a keďže pred školou nie je parkovisko, tak zaparkujú kde sa dá. Najviac tým trpíme, keď je v škole nejaká akcia. Vtedy nemáme šancu zaparkovať. Toto má byť humanizácia sídliska Linčianska?“ píše Petronela Mikuščáková.
- To, že je Linčianska najmenej lukratívne sídlisko, je už sprofanovaná myšlienka. Kandidoval som za Linčiansku, chodievam tam a tvrdím, že je jedným z najkrajších sídlisk v Trnave. To, že sú tam niekedy problémy s neprispôsobivými občanmi, je jedna vec, ale to sídlisko je pekné, je tam najviac zelene, pretože sa tam nezahusťovala výstavba ako na iných sídliskách. Budova ZŠ na Limbovej ulici sa po zlúčení škôl v tejto lokalite stala prebytočným majetkom. Že do nej investor umiestni súkromnú školu, si vybral sám. Mesto je rado, že budova nie je prázdna a nechátra, naopak, nájomca do nej investuje.
Problematické parkovanie pri škole bolo aj v minulosti. Vyriešilo sa to dopravným značením. Že teraz parkujú pred činžiakmi, nás mrzí, ale v súčasnosti sa s tým nedá nič robiť. Môžeme sa zamyslieť nad tým, či škole nedáme do podmienok vybudovať si v areáli vlastné parkovisko.
 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 30 rokov
reklama
Cisárky Sereď
reklama