Trnavské rybníky
reklama

Školský výlet a guláš ze zajáca

BLOG - Dzetko Krúpik | 16.1.2011, 00.00, prispievatelia

Posledne som písal, jak zme dopochoduvali na škarbák pret ten šenk, dze zme mali zabešteluvaný guláš. Meškali zme štyri hodziny, tak ten guláš predali, aby neškoduvali. Šéf podniku slúbil, že ket si zeženeme nejaké maso, tak nám urobí boršč.

Telocvikár si spomenul, že kúsek pret šenkom vidzel ležat na ceste zajáca, jak ho prešól afták. Poslal dvoch žákov, aby ho z cesty zeškrábali. Náš trídný upozornil, že ten zajác má jakosik dlhší ocas, ale ináč vyzírá f porátku.

reklama

Aby sa využil čas, tak nám zatád telocvikár vysvetlil použicí gasmasky a natáhol si hu na hlavu. Ket ho naša zdravotnýčka za pól hodzinu skrísila, akurát začli servíruvat ten boršč. Mne aj štyrom spolužákom sa neušlo. Tak som si sedól do kúcika, smoklil do šnuptichla a scohnil chleba s margarínom, kerý som mal z domu. Aj telocvikár a trídný sa obetuvali a místo boršča si dali po dva pivá. Študuvali pritem kníšku polárnika J. Browna Jak přežít, dze ból aj návod, jako postavit z ósmích vojenských celtí stan pre dvacat ludzí. K praktickéj ukážke nedošlo, lebo naščascí začlo pršat. A navác ze šenku postupne vybíhali naši spolužáci, aby vrácili zajáca aj s borščom na místo, dze zme ho našli.

Naša zdravotníčka, tá zlatá žena, prehovorila vedúceho pohoscinstva, aby nás nehal prespat na hóre, dze mali lesáci uložené seno. Súhlasil s podmínkú že tam nebudú žádné orgije a fajčení. Tak nás telocvikár nehal nastúpit, aby skontroluval obsah našich vačkóf a batožiny. Lebo jako povedal, má svoje skúsenosci. Žáka Francka P., kerý mal prezýfku Cmogoš, aj osobne prešacuval. Zrekviruval mu troje cigaretle, sirky a plechovicu s karbidom. Nám ostatným ešče odebral šest zavíracích nožíkov rybička, dve dýky, ščepárský nóž, ruský bajonet a britvu. Najvačším úlofkom bola nemecká pištol bez zásobníka, choda sa jejéj majitel dušuval, že to má na rozbíjaní orechóf. Potom nás vyhnali na hóru, dze zme drgluvali ze zubáma až do rána.

Po frištuku nasleduvala dalšá bojová disciplína – hod granátom do dálky. Samý prvý hádzal Dušan K., kerý sa stal neskór majstrom Slovenska v hode oštepom. Hodzil, no a my zme potom až do obeda granát hledali. Znechucený telocvikár ziscil, že už sa minul celý príspevek určený od ZRPŠ na výlet, tak to odpískal. Nakonec nás do Trnavy odvézli nákladným aftákom družstevníci, kerí išli do Bílého Kostola pre plemeného bujáka.

reklama

Váš dzetko Krúpik 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda plug in hybrid
reklama
Cisárky Sereď
reklama