Trnavské rybníky
reklama

Obec hore nohami! Ľudia sa boja neprispôsobivých občanov

AKTUALITY - Región | 2.11.2011, 16.56, Darina Kvetanová

Z domu do domu sa v Brestovanoch nesie fáma, že pre asociálov chce obec vystavať bytovku v novej časti na Brestovej ulici. Ľudia sa ich príchodu boja.

Obec hore nohami! Ľudia sa boja neprispôsobivých občanov

Obcou sa nesie fáma o príchode neprispôsobivých občanov do novovybudovanej časti. Sem sa za posledné roky nasťahovali stovky mladých ľudí. Ilustračné foto: Darina Kvetanová

reklama

Neprispôsobivých tu ale nikto z miestnych nechce. „Mám dve deti, doteraz tu bol pokoj. Ak je to pravda, budem sa báť ich pustiť von,“ hovorí jedna z mamičiek. „Aj my sme o tom počuli, správu k nám priniesol náš dobre informovaný sused,“ povedala Brestovančanka Jana. Starosta Jozef Gabriel však túto informáciu poprel. „Absolútne sa nezakladá na pravde. Obec nepodpisovala žiadne zmluvy či dohody o pozemku. Nechápem, ako sa takáto informácia vôbec dostala medzi ľudí,“ presviedčal ľudí na zasadnutí obecného zastupiteľstva. Na Brestovej ulici sú stále voľné pozemky. Patria firme Arch Design, ktorá tu chcela vystavať nízkoenergetické domy. Projekt ale pribrzdila kríza.

Záujem o ne teraz prejavila spoločnosť Tinama, ktorá starostovi navrhla, že z vlastných financií postaví štyri bytovky so siedmimi bytmi a následne ich odovzdá obci, ktorá ich prefinancuje cez Štátny fond rozvoja bývania. Brestovančania sa už ale nových susedov, ktorých na Brestovú ulicu prišlo za posledné roky stovky, presýtili. Na zasadnutí zastupiteľstva vystúpila väčšina zúčastnených proti zámeru. Argumentovali, že chýba infraštruktúra, cesty sú v zlom stave, v škôlke je málo miesta pre deti, i skutočnosťou, že nových občanov jednoducho nechcú. Sporné pozemky tak naďalej zostanú nezastavané a neobývané.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama