Trnavské rybníky
reklama

Tri rodiny trpia roky pre krčmu, v ktorej vysedávajú futbalisti

AKTUALITY - Región | 2.11.2011, 17.10, Darina Kvetanová

ZELENEČ – Pre jeden z najnavštevovanejších barov v obci už päť rokov trpia tri rodiny. Zatiaľ čo sa návštevníci podniku v budove TJ pri futbalovom štadióne zabávajú, ľudia z blízkych domov prežívajú peklo.

Tri rodiny trpia roky pre krčmu, v ktorej vysedávajú futbalisti

Mária Zvolenská býva priamo za futbalovým štadiónom, bar a obývačku, kde spí jej manžel, delí len stena. O problémoch hovorila už pred rokmi. Foto: archív

Cukrovar
reklama

Krik, vulgarizmy, ruch a niekedy aj otrasy. V takejto atmosfére zaspávajú najmä počas víkendov obyvatelia Športovej ulice. Hlavnou klientelou baru sú futbalisti, členovia futbalového klubu a fanúšikovia. Víťazstvo či prehru zvyknú zapíjať aj do štvrtej rána.

Trpí, keď sú vo švungu
V jednom z domov býva Mária Zvolenská so svojím manželom Pavlom. Ten zostal po ťažkom úraze bezvládny. Leží na polohovacej posteli v spálni, ktorá je situovaná práve na stranu, odkiaľ sa šíri hluk. „Mali by ste vidieť, ako trpí, keď je vedľa zábava v plnom švungu a hrá diskdžokej. Stoná, trhá perinu,“ sťažuje sa Mária Zvolenská. „Ten hluk je neskutočný. Nemôžeme si ani len posedieť na záhradke,“ hovorí Drahomíra Arbesová z domu, ktorý leží povyše budovy TJ. „Okrem pondelka je to stále to isté. Nemôžeme pokojne spávať.“ Ako dôkaz púšťa nahrávku na mobile. Z reproduktora počuť futbalové pokriky a nadávky. „Nie sme proti futbalu, prekáža nám ten hluk,“ tvrdia svorne rodiny.

Takmer sa dohodli
Priestory, kde sídli bar, si od obce v roku 2007 prenajal Marek Vavro. Niekdajší hráč a donedávna prezident miestneho futbalového klubu tvrdí, že hluk sa už snažil obmedziť. „Na okná som nainštaloval bezpečnostné sklo, pri bočnom vstupe do podniku som postavil oplotenie. Ľuďom sa stále niečo nepáči, ale mladí sa chcú baviť,“ obhajuje svoje podnikanie.
Do sporu medzi ním a sťažovateľmi vstúpila tento rok obec. „S oboma stranami sme sa dohodli, ako problém vyriešiť,“ vysvetľuje starosta Ivan Ranuša.
Marek Vavro mal zabezpečiť bar ventiláciou, aby nemusel otvárať okná, z ktorých sa hluk šíri, obmedziť vstup do podniku z bočnej strany pri dome Arbesovcov a zmeniť prevádzkový čas. Dodatočne mal tiež požiadať o kolaudačné rozhodnutie, priestory totiž neboli pôvodne skolaudované na účel takejto prevádzky. Fungovanie baru za takýchto okolností akceptovali sťažovatelia a uznesením aj obecné zastupiteľstvo. Marek Vavro si však podmienku o otváracích hodinách rozmyslel a požadoval zrušenie uznesenia s tým, že otvorené chce mať v piatok a sobotu do druhej v noci. Poslancov však svojimi argumentmi nepresvedčil a zastupiteľstvo už prevádzkový čas neupravovalo.

Munipolis
reklama

Podali demisiu
Pretože Marek Vavro dohody neakceptoval, zastupiteľstvo jeho nájom v budove ukončilo. To sa nepáčilo jemu ani ďalším siedmim členom výboru futbalového klubu, a tak starostovi oznámili, že ak obec nestiahne svoje rozhodnutie, odstúpia z funkcie. Starosta i poslanci však neustúpili z požiadaviek, a tak vedenie futbalového klubu podalo demisiu.

Osobná krivda
Marek Vavro pociťuje konanie obce ako osobnú krivdu. Spájanie podnikania a činnosti vo futbalovom klube za vydieranie nepovažuje. „Sú to spojené nádoby. Bar som tu zriadil preto, aby sa mali hráči kde stretávať. Podmienky som nesplnil, lebo som nesúhlasil so zmenenými otváracimi hodinami. Dohoda je dohoda, na tomto sme sa ale nedohodli,“ hovorí svoju verziu. Rozhodnutie o vystúpení z klubu späť zobrať nemieni.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama