Trnavské rybníky
reklama

VIDEO: Meno Habánek si po derby zapamätá aj tréner Weiss

ŠPORT - Futbal - Spartak | 7.11.2011, 11.47, Ján Král

Po nedeľnom derby už celé futbalové Slovensko pozná meno Michal Habánek. Tento len sedemnásťročný mladík, ktorý oblieka dres Spartaka, pokoril bratislavský Slovan. Po jeho individuálnej akcii strelili andeli Konem druhý a víťazný gól.

VIDEO: Meno Habánek si po derby zapamätá aj tréner Weiss

Pri druhom góle Habánka nezastavil ani Had. Foto: Michal Hlavatovič

Púpavy pri aleji
reklama

 

Beží 65. minúta emóciami vybičovaného stretnutia. Mladý trnavský obranca Michal Habánek sa na pravej strane dostáva k lopte. Pri čiare sa zbavuje Halenára, v momente zasekáva loptu do protipohybu Kladrubského a obchádza aj Hada. Milimetrovým centrom k vzdialenejšej žrdi nachádza Koneho, ktorý hlavou zvyšuje na 2:0. Tribúny burácajú v gólovej radosti. „Hovoril som si, prejdem, alebo ma zastavia. Centroval som to viac-menej naslepo, našťastie to vyšlo,“ vravel vekom ešte teenager, ktorý už nahlas prehovára do mužského futbalu.
„Mladý chlapec, ako sa volá, Holúbek...? Prepačte, Habánek, predviedol skvelú individuálnu akciu, Táborský na neho pozeral ako učeň,“ hovoril o druhom góle v sieti Slovan po zápase na tlačovej konferencii tréner hostí Vladimír Weiss. Meno trnavského mladíka, ktorý vycvičil jeho belasé „hviezdy“ už si isto viac nepomýli...


Pre Habánka (narodil sa 12. apríla 1994) to bol len tretí ligový štart. Ďalšie tri si pripísal v národnom pohári. Vyhrotenú atmosféru derby ešte ako hráč na vlastnej koži nezažil, ani osemtisícový dav mu však nezviazal nohy. „Bol som trochu nervózny, nečakal som, že príde až toľko ľudí. Ale postupne zo mňa tréma opadla a bolo to skvelé,“ pochvaľoval si.
Habánek je žiarivým príkladom toho, ako sa oplatí investovať do výchovy vlastných odchovancov. Do Spartaka ho zlanáril bývalý tréner trnavského dorastu Pavol Bartoš. „Keď som ho videl osobne hrať za Trenčín, kde hosťoval z Nového Mesta nad Váhom, povedal som, že tento chlapec môže byť veľkým prínosom pre Spartak. Mal vtedy len pätnásť rokov. Člen predstavenstva Spartaka Dušan Guľáš zrealizoval jeho príchod, zaradili sme ho hneď do staršieho dorastu. Mám radosť, že dostáva šancu v seniorskom futbale už teraz,“ poznamenal Pavol Bartoš. Habánek totižto ešte rok a pol môže hrať v dorasteneckej kategórii.
Ostatný rok ho piplal v doraste tréner Milan Malatinský. Využíval obrancu s nízkym ťažiskom na kraji obrany i na poste stopéra. Napriek nevysokej postave dominoval na ihrisku. Všimol si to aj Pavel Hoftych a vytiahol ho do tréningového procesu. Keď dostal šancu v zápase, už ju z rúk nepustil. „Videl som v ňom potenciál, ale nie až takýto. Stále ma pozitívne prekvapuje. Má ešte väčší potenciál ako Vidlička, Hubáček či Čelůstka, ktorí nastúpili v mladom veku na jeho poste do českej ligy a dnes hrajú vo veľkých tímoch. Posledný menovaný v Trabzonspore. Dôležité je, že ho obklopujú skúsení hráči ako Karhan, Raška, Gross, Čvirik, Kaščák. Keby sme mali v zostave päť mladíkov, tak to nezvládnu. Habánek futbal vie hrať. Zatiaľ mu však útočenie takpovediac zakazujeme, pretože by nemusel stíhať obranu,“ uviedol na adresu svojho zverenca Pavel Hoftych.

ŠUPA technika
reklama

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama