Kúpalisku v Hlohovci má pribudnúť tobogan, ktorý by prilákal viac návštevníkov
AKTUALITY - Hlohovec | 21.11.2025, 09.11, prispievatelia
Mesto Hlohovec sa uchádza o viac ako 450 tisíc eur z Fondu na podporu cestovného ruchu.
Tobogan by mohol byť novou atrakciou kúpaliska v Hlohovci. Ilustračné foto: Mesto Hlohovec
Mesto Hlohovec sa bude uchádzať o príspevok v historicky prvej výzve Fondu na podporu cestovného ruchu, ktorá je zameraná na udržateľný a konkurencieschopný cestovný ruch a kúpeľníctvo.
Hlohovec si chce areál svojho kúpaliska urobiť atraktívnejší výstavbou toboganu s príslušnou technológiou.
Celkové oprávnené výdavky sú vyčíslené na 508 tisíc eur, mesto bude žiadať príspevok 457 tisíc eur a na financovaní sa bude podieľať čiastkou takmer 51 tisíc eur.
Predloženie žiadosti o príspevok a spolufinancovanie schválili poslanci mestského zastupiteľstva.
Tobogan by mal prispieť k zvýšeniu návštevnosti kúpaliska počas letnej turistickej sezóny. Mestské kúpalisko sa nachádza na okraji mesta Hlohovec, v krásnom prostredí zámockej záhrady.
Je súčasťou rekreačno-športovej infraštruktúry mesta Hlohovec, dlhodobo plní úlohu miestneho centra letnej rekreácie, športu a oddychu pre obyvateľov mesta a širokého okolia.
Cieľ projektu je v súlade s výzvou Fondu a podporu cestovného ruchu, teda zvýšiť kvalitu a atraktivitu poskytovaných služieb, predĺžiť pobyt návštevníkov v destinácii a podporiť udržateľný a konkurencieschopný rozvoj cestovného ruchu v regióne.
SITA








V Malom Berlíne bude verejná nahrávka silvestrovského Žltého kanárika
Sezónne suroviny z regiónu možno ochutnať na degustačných večeroch v Trnave











