Chytili mladíka, ktorý v Maduniciach zákerne okradol staršiu ženu
AKTUALITY - Región | 24.11.2025, 14.23, prispievatelia
Polícia na prípade zamakala, mladík je už vo väzbe a hrozí mu trest odňatia slobody na jeden až štyri roky.
Chalana, našťastie, rýchlo zadržali a poslali tam, kam patrí. Ilustračné foto: trnavskyhlas.sk
Policajti trnavskej okresnej kriminálnej polície obvinili tínedžera zo zločinu krádeže po tom, ako okradol 71 ročnú dôchodkyňu v Maduniciach v okrese Hlohovec.
Mladík jej minulý týždeň z košíka na bicykli zobral dámsku kabelku. Potom ešte do ženy sotil, v dôsledku čoho stratila rovnováhu a spadla aj s bicyklom na zem. Žena sa našťastie pri incidente nezranila, no krádežou jej vznikla škoda vo výške viac ako 100 eur.
„Policajti sa začali prípadom ihneď intenzívne zaoberať. Dôslednou operatívno-pátracou činnosťou sa kriminalistom podarilo osobu podozrivú zo skutku stotožniť a na základe súhlasu prokurátora bol mladík zadržaný. Vyšetrovateľ vzniesol za skutok na chránenej osobe, mladistvému chlapcovi obvinenie zo zločinu krádeže a zároveň podal podnet na návrh na jeho väzobné stíhanie. Sudca sa s návrhom stotožnil a mladíka poslal do väzby,“ informovala o prípade polícia.
V zmysle zákona môže za takýto skutok hroziť trest odňatia slobody na 2 až 8 rokov. Vzhľadom na to, že ide o mladistvú osobu, sa trest znižuje na polovicu.
SITA







Nasvietenie dominánt na červeno pripomenie obete porušovania náboženskej slobody
Po obvode trnavského Prednádražia je už nový asfalt, ulice by mali byť bezpečnejšie













