Trnavské rybníky
reklama

Spartak jesenným majstrom, tréner ide do chomúta

ŠPORT - Futbal - Spartak | 10.11.2011, 00.00, Ján Král

Starším dorastencom Spartaka patrí po jesennej časti súťaže prvé miesto. Z pätnástich zápasov desať vyhrali, tri remizovali a len dvakrát sa sklonili pred súperom. Ligu vedú so skóre 26:8 a ziskom 33 bodov. Mužstvo koučuje tréner Milan Malatinský.

Spartak jesenným majstrom, tréner ide do chomúta

Kolektív Spartak U19. Foto: Eleonóra Szombatová

Púpavy pri aleji
reklama

Ako hodnotíte jeseň v podaní tímu?
- V prvom rade vládne spokojnosť s tým, že mladý Habánek sa etabloval v základnej zostave A-mužstva. To je naša prvoradá úloha. Z toho máme najväčšiu radosť. Výsledky nás tešia, ale v tejto kategórii ešte nie sú úplne podstatné. Doma i vonku sme hrali takmer všetky zápasy do plných. Máloktorý súper hral s nami otvorený futbal, snáď okrem Žiliny, Nitry a Trenčína. Moje hodnotenie je v globále pozitívne, uvidíme v akom stave bude mužstvo na jar. Niektorí hráči prídu cez zimu na skúšku.
Malý počet inkasovaných gólov je solídnou vizitkou.
- Inkasovali sme osemkrát, z toho tri góly sme dostali na Slovane a tri v Trenčíne. V zostávajúcich zápasoch sme dostali len dva. To je veľmi slušná bilancia nielen pre brankára Strapáka, ktorý odchytal všetky duely, obrannej formácie ale vôbec celej defenzívnej činnosti mužstva. Zostava sa veľmi nerotovala, prakticky odohralo celú jeseň dvanásť hráčov. Chlapci, ktorí prišli zo sedemnástky potrebujú ešte dozrieť a zvyknúť si na ligu staršieho dorastu, ktorá je rýchlejšia a agresívnejšia.
Hrávali ste systém 4-3-3. Preferujete ho alebo ste ho ušili podľa typológie hráčov?
- Je to moderný systém, viacero klubov v Európe ho teraz aplikuje. Vychádzali sme však, samozrejme, z typológie nášho družstva. Tento štýl nám sedí, máme solídnych útočníkov, aj v stredovej formácii figurujú tvoriví hráči.
Kto z hráčov by mohol nasledovať Habánka a presadiť sa v A-mužstve?
- Rozprával som na túto tému s trénerom áčka Pavlom Hoftychom. Po sezóne má byť modelovaný zápas, kde by nosní hráči devätnástky premiešaní s hráčmi A-tímu ukázali svoje kvality. Niektorí chlapci už nastúpili za rezervu. Čas ukáže, koho si tréner Hoftych vyberie na prípravu, prípadne koho odporučí do béčka, aby si zvykal na mužský futbal. Nerád by som sa vyjadroval k menám, je to na chlapcoch. Bol by som najradšej, aby Habánka nasledovali aj ďalší chlapci.
Čo hovoríte na výkon Habánka v dueli so Slovanom?
- Podal veľmi kvalitný výkon, na to že to bolo najväčšie slovenské derby. Jeho gólová prihrávka Korovi bola čerešničkou na torte. Veľmi dobre si plnil defenzívne úlohy, zapájal sa do ofenzívy, v súbojoch bol dôrazný, neodtiahol nohu. Potešil ma.
Čo svojim zverencom vtĺkate do hláv?
- V prvom rade ich krotím, aby zostali pri zemi a nemysleli si, že už vedia z futbalu všetko. V ich veku prichádza do hláv uspokojenie a menšia ochota pracovať. Vieme o nedostatkoch, budeme ich odstraňovať, ale určité veci sa dajú tréningovým procesom ťažko skvalitniť, najmä rýchlosť. Potrebujeme doplniť tím o takéto typy hráčov, s ročníkom narodenia 1994 alebo 1995. S takými sa veľmi dobre pracuje.
Aký program vás čaká?
- Do konca novembra máme v pláne ešte prípravné zápasy. Chceme vyskúšať niektorých chlapcov zo sedemnástky, niektorých nových hráčov. V poslednom kole napríklad nastúpil Náthan Dzaba. Vezmeme ho do prípravy, rovnako aj ďalších. Je na nich ako sa chytia. Samozrejme, musíme s nimi pracovať citlivejšie, ale pokiaľ potvrdia výkonnosť budú hrávať. Ak nie, vráti sa do mladšej vekovej kategórie, aby nastupovali pravidelne. V zime máme v pláne kondičné sústredenie v Brezovej pod Bradlom a stretnutia s kvalitnými súpermi. Generálku na jarné odvety chceme odohrať s tímom z Maďarska alebo Rakúska.

 

Svadba v magický dátum
Čaká ho svadba. Milan Malatinský vstúpi do stavu manželského v magický dátum 11.11.2011. Svoje áno si povedia s priateľkou Tatianou Tomaškovičovou. „Žijeme spolu už dlhšie, je to logický krok a v pekný dátum. Svadba nebude pompézna, vezmeme sa za účasti svedkov na trnavskej radnici.“

 

Káder SpartakaU19
O jesenný titul sa postarali: Matej Strapák, Denis Uhlík – Michal Habánek, Radovan Klačo, Djiby Tidiane Ba, Martin Mečiar, Chistián Steinhübel, Filip Tomovič, Boris Pisár, Jakub Šulc, Erik Korbelič, Patrik Korbelič, Boris Bališ, Adam Pavlík, Filip Deket, Ivan Pikulík, Juraj Lichvár, Tomáš Doka. Tréner: Milan Malatinský, asistent: Igor Jamrich, vedúci mužstva: František Cíferský

ŠUPA technika
reklama

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama