Z budovy Parných kúpeľov v Trnave vyteká voda, pravdepodobne tam prasklo potrubie
AKTUALITY - Trnava | 18.1.2026, 16.25, prispievatelia
Z budovy odišli nájomníci, niektoré okná zostali po ich odchode aj v čase silných mrazov otvorené.
Pred budovou je voda, vyteká spod dverí. Foto: čitateľ
Na jeseň minulého roku sme informovali o tom, že budova niekdajších Parných kúpeľov na Kollárovej ulici v Trnave zmenila majiteľa.
Spoločnosť ŽOS Trade podnikateľa Vladimíra Poóra ju predala spoločnosti z Nových Zámkov, ktorá mala riešiť rekonštrukciu objektu s bohatou históriou pre potreby Univerzity sv. Cyrila a Metoda.
Nájomníci z budovy odišli, niektoré okná zostali pootvárané a… Ako nás upozornil pozorný čitateľ, Parné kúpele majú problém, pretože spod dverí vyteká von voda.
Nielen z tých, kde mala donedáva sídlo realitná kancelária, ale aj z druhých, kde bola dlhé roky predajňa kočíkov.
„Muselo im tam prasknúť vodovodné potrubie, čomu by som sa pri tých otvorených oknách ani nečudoval,“ informoval nás čitateľ.
V nedeľu popoludní sme si overili, že voda spod oboch plastových dverí vyteká. Je pravdepodobné, že interiér je zatopený a na budove môžu vzniknúť vážne škody.

Na fotografii to nie je dobre vidieť, ale spod oboch dverí tečie voda. Foto: čitateľ
O situácii sme informovali aktuálneho vlastníka objektu z Nových Zámkov, ktorý potvrdil, že o tom nevie a ide situáciu riešiť.
Parné kúpele v Trnave postavilo mesto, otvorili ich v septembri 1931. Mali nielen relaxačnú, ale v tej dobe aj dôležitú hygienickú funkciu, pretože kúpeľne neboli ešte bežnou záležitosťou.
V druhej polovici minulého storočia boli využívané na plavecké výcviky, plávať sa tam učili viaceré generácie Trnavčanov, ale aj deti z okolia.
Túto funkciu stratili už dávno, v posledných desaťročiach sú priestory trojpodlažnej budovy na frekventovanej ulici len prenajímané na rôzne účely.
(pm)








Bistro Perk chystá degustačné večere, kurzy varenia, hrať bude aj DJ
Výluka na železnici zmení dopravu pri Trnave, rýchliky budú stáť aj v Brestovanoch










