V Trnave bude diskusia o umelej inteligencii: Ako nás ovplyvní?
AKTUALITY - Trnava | 7.4.2026, 15.55, prispievatelia
Hosťom večera bude Vladimír Šucha, slovenský diplomat, vedec a autor knihy Keď stroje začnú myslieť.
Vladimír Šucha. Foto - zdroj: Malý Berlín
Umelá inteligencia zásadne mení svet okolo nás a čoraz viac ovplyvňuje naše každodenné životy. Kultúrne centrum Malý Berlín v Trnave pripravuje diskusiu s vedcom Vladimírom Šuchom.
Návštevníci sa dozvedia viac o tom, čo môže znamenať AI revolúcia pre našu spoločnosť. Podujatie sa uskutoční vo štvrtok 9. apríla o 19:00. Vstup je zdarma.
Umelá inteligencia patrí k najvýznamnejším technologickým zmenám našej éry. Na jednej strane prináša bezprecedentné možnosti - od urýchlenia vedeckého výskumu cez transformáciu ekonomiky až po riešenie globálnych problémov.
Na druhej strane však vyvoláva nové otázky o moci, kontrole a fungovaní spoločnosti, v ktorej zohrávajú čoraz väčšiu úlohu algoritmy a autonómne systémy.
Diskusia sa zameria na širší kontext rozvoja umelej inteligencie. Ako ovplyvní trh práce, geopolitiku či fungovanie štátov?
Dokážu demokratické inštitúcie držať krok s rýchlym technologickým vývojom? A nachádzame sa na prahu novej epochy ľudskej civilizácie?
Hosťom večera bude Vladimír Šucha, slovenský diplomat, vedec a autor knihy Keď stroje začnú myslieť. V minulosti viedol Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, pôsobil ako poradca v UNESCO a riadil Spoločné výskumné centrum Európskej komisie.
Dlhodobo sa venuje prepojeniu vedy, technológií a tvorby verejných politík a je autorom viac než 100 vedeckých publikácií.
Diskusiu bude moderovať Jakub Škoda z Wetzler Institute. Táto odborná platforma je organizátorom podujatia.
(TS)






Hlohovec chce zatepliť materskú školu na Hollého z peňazí Environmentálneho fondu











