Najproduktívnejší hráč Spartaka Gong: Verím v seba a Bohu, futbal chce trpezlivosť
ŠPORT - Futbal - Spartak | 23.4.2026, 09.57, Ján Král
Gong už je spolu s Taiwom najlepším strelcom Spartaka, obaja dali šesť gólov. Krídelník má na konte aj tri sezónne asistencie, s deviatimi bodmi je najlepší v tomto štatistickom ukazovateli spomedzi hráčov Trnavy.
Hilary Gong oslavuje gól v sieti Dunajskej Stredy. Foto: Peter Kollár
reklama
Päť gólov a jedna asistencia v posledných štyroch zápasoch. Krídelník trnavského Spartaka Hilary Gong prežíva vydarené obdobie.
Postupne sa dostal do základnej zostavy trénera Antonia Muňoza a v aktuálne je najproduktívnejším hráčom andelov.
Skóroval aj v stredajšom dohrávanom stretnutí 2. kola nadstavbovej časti Niké ligy proti Dunajskej Strede, keď po centri Marina Laušiča hlavou vyrovnal na 1:1.
Krátko na to Jakub Paur strelou spoza šestnástky dokonal obrat v stretnutí na 2:1 prospech Spartaka, čo červeno-čiernych vynieslo na tretie miesto tabuľky, iba dva body za DAC.
„Nebolo to jednoduchý zápas. Boli sme dobre pripravení a mali sme motiváciu, po prvom polčase sme sa ešte viac vyburcovali. Povedali sme si, že musíme ísť naplno, urobiť to pre klub a fanúšikov. Dali sme do toho všetko, maximum energie. Hrali sme predsa doma a my musíme udržať odkaz tohto mesta a štadióna. Proti každému súperovi musíme bojovať naplno a snažiť sa získať tri body," vravel po zápase nadšene Gong.
Po zimnom príchode trénera Antonia Muňoza do Spartaka nemal na ružiach ustlané, cestu do základnej zostavy si hľadal pomaly, napokon sa ale presadil.
„Od začiatku som sa snažil chlapcom vysvetliť, že sa pozerám na každého rovnako a každý dostane šancu. Gongovi som v úvode povedal, čo by podľa môjho názoru mohol zlepšiť. Pracoval na sebe a som za neho rád, že sa dostal do zostavy a hráva. Toto je cesta nielen pre neho ale pre všetkých hráčov. Na konci dňa sa ako tréner musím rozhodnúť, komu dám šancu a ak ju hráč správne uchopí, zostane v základnej jedenástke," vysvetľoval tréner Muňoz na pozápasovej tlačovke.
Gong nepatrí k vysokým hráčom, napriek tomu skóroval hlavou, nie prvýkrát v tejto sezóne.
„Cítim podporu trénera. Verí každému hráčovi, ale najmä tým, ktorí tvrdo bojujú, makajú a pracujú pre tím," vravel 27-ročný nigérijský krídelník.
„Na ihrisku je to často o viere. Musíš veriť sám sebe. Futbal niekedy nejde podľa plánu, ale musíš byť trpezlivý a počkať si na správny moment. Je to aj o šanciach – keď príde, musíš ju využiť, udržať si úroveň a tvrdo na sebe pracovať. Verím v seba a Bohu, len Boh robí veci možnými," dodal.
Motivácia pre Spartak z Dunajskej Stredy„Z Trnavy sme nemali obavy. Veď my máme s Trnavou teraz skóre 6:1, dvakrát sme vyhrali - 3:0 a 3:1. Súčasná Trnava by nemala byť pre nás veľká hrozba, že by sme sa pred nimi skrývali. A to je odkaz pre pána Škrtela, že my sa nebojíme Trnavy,“ vravel po odložení pôvodného termínu zápasu Spartaka s Dunajskou Stredou v podcaste Čo to hráte! majiteľ DAC Dunajská Streda Oszkár Világi.
Realita? Dunajská Streda v Trnave prehrala 1:2 a Spartak ju reálne ešte môže zosadiť z druhej pozície.
|
O titule je prakticky rozhodnuté
Dunajská Streda sa v prípade víťazstva v Trnave mohla dotiahnuť na Slovan na rozdiel štyroch bodov. Napokon z toho štyri kolá pred koncom súťaže zostáva sedembodová strata, navyše, zo spodu na DAC tlačí Spartak a Žilina.
„Každý vie počítať, o Slovane sa už asi nemusíme baviť. Touto našou prehrou sú belasí už blízko titulu. My sme si trochu skomplikovali situáciu, posledné štyri kolá bude tvrdý boj o druhé, tretie a štvrté miesto. Čaká nás najbližšie doma Žilina, ďalší šesťbodový zápas. Musíme spraviť všetko, aby sme to zvládli. V poslednom kole ešte máme doma Trnavu, je dosť možné, že vtedy sa bude rozhodovať o druhom a treťom mieste. Musíme urobiť všetko, aby sme skončili aspoň druhí," uviedol tréner Dunajskej Stredy Branislav Fodrek.
Aktuálne sa musí zaobísť bez svojho najproduktívnejšie ofenzívneho hráča Ammara Ramadana, ktorý je na listine maródov.
„Mal staršie zranenie, prakticky s tým hral, no ukázalo sa, že ide o únavovú zlomeninu. Vyradila ho na niekoľko týždňov. Uvidíme, ako bude pokračovať rehabilitácia, je tam šanca, že možno jeden – dva zápasy ešte stihne, ale všetko bude závisieť od jeho zdravotného stavu."
Situácia v kádri sa nezlepšila ani po dueli v Trnave. „Dnes nám vypadli ďalší hráči. Gueye musel ísť dole pre bolesti v kľúčnej kosti. Striedate a za chvíľu sa dvihne Ouro, že zacítil sval. Tak to vo futbale je, musíme reagovať a dobojovať sezónu do konca. Zranenia vždy ovplyvnia mužstvo, najmä keď vypadnú kľúčoví hráči. Máme iných futbalistov, hráme teraz trochu inak ako v minulosti, prispôsobili sme hru typológii hráčov, ktorí sú k dispozícii," dodal Fodrek.
Dunajská Streda v ďalšom kole privíta v sobotu 25. apríla o 20:30 spomínanú Žilinu. Na trnavský Spartak čaká v nedeľu 26.4. o 19:00 domáce derby s bratislavským Slovanom.
|
1 |
ŠK Slovan Bratislava |
28 |
18 |
5 |
5 |
58:34 |
59 |
||||
|
2 |
FK DAC 1904 Dunajská Streda |
28 |
15 |
7 |
6 |
48:30 |
52 |
||||
|
3 |
FC Spartak Trnava |
28 |
15 |
5 |
8 |
47:33 |
50 |
||||
|
4 |
MŠK Žilina |
28 |
14 |
7 |
7 |
55:33 |
49 |
||||
|
5 |
MFK Zemplín Michalovce |
28 |
11 |
5 |
12 |
37:46 |
38 |
||||
|
6 |
FK Železiarne Podbrezová |
28 |
11 |
3 |
14 |
50:45 |
36 |
---
|
7 |
FC Košice |
28 |
11 |
4 |
13 |
45:47 |
37 |
||||
|
8 |
AS Trenčín |
28 |
11 |
3 |
14 |
26:45 |
36 |
||||
|
9 |
MFK Ružomberok |
28 |
7 |
10 |
11 |
28:42 |
31 |
||||
|
10 |
MFK Skalica |
28 |
6 |
8 |
14 |
28:41 |
26 |
||||
|
11 |
KFC Komárno |
28 |
6 |
8 |
14 |
30:41 |
26 |
||||
|
12 |
FC Tatrab Prešov |
28 |
5 |
11 |
12 |
25:40 |
26 |







Mladé Trnavčanky bodovali na Slovak Aerobik Open










