Spartak - Slovan: Na derby sa rozchytalo už 6000 lístkov. Polícia uzavrie Kollárovu
ŠPORT - Futbal - Spartak | 23.4.2026, 14.18, Ján Král
Obmedzenia budú platiť aj pre linky mestskej autobusovej dopravy.
Kollárova ulica. Foto: trnavskyhlas.sk
reklama
Nedeľné futbalové derby medzi Spartakom Trnava a Slovanom Bratislava láka. Domáci klub oznámil, že už vo štvrtok je obsadených vyše 6000 miest na štadióne.
Polícia v súvislosti so stretnutím uzatvorí Kollárovu ulicu v Trnave od svetelnej križovatky pri železničnej stanici po vjazd do podzemných garáží nákupného centra City Arena v čase od 15:00 do 22:00.
Doba uzatvorenia Kollárovej ulice sa môže operatívne meniť v závislosti od vývoja bezpečnostnej situácie. Zápas dvoch odvekých rivalov má úvodný výkop naplánovaný na 19:00.
Počas uzatvorenia ulice v tomto úseku bude vjazd pre obyvateľov Ulice Ľudmily Podjavorinskej možný cez Kollárovu ulicu (od svetelnej križovatky Hlboká – Kollárova) s následným vjazdom na sídlisko pri bytovom dome č. 4 na Sladovníckej ulici.
Pre ostatných obyvateľov dotknutých uzatvorením Kollárovej ulice bude vjazd alebo vstup umožnený podľa pokynov Polície Slovenskej republiky.
Uzatvorenie ulice bude mať vplyv aj na mestskú autobusovú dopravu. Linka číslo 2 vynechá zastávky na Kollárovej ulici a bude presmerovaná po Tamaškovičovej a Dohnányho ulici.
Linky číslo 3,4 a 8 takisto vynechajú Kollárovu ulicu a budú presmerované po Sladovníckej, Tamaškovičovej a Dohnányho.
Mesto Trnava však uviedlo, že premávka autobusov mestskej dopravy môže byť v závislosti od rozhodnutia polície obnovená aj skôr.
Uzatvorenie Kollárovej ulice v Trnave pri tradičnom futbalovom derby je už štandardným bezpečnostným opatrením. Keď fanúšikovia belasých prichádzajú vlakom, polícia ich po uzatvorenej ulici bezpečne odprevadí k štadiónu.
Keď prichádzajú autami, ulica zasa slúži na parkovanie.
Tak to bude i tentoraz, slovanisti sa chystajú do Trnavy na autách a autobusovými zájazdmi.







Mladé Trnavčanky bodovali na Slovak Aerobik Open











