Trnavské rybníky
reklama

Bizár: Muž utekal na aute policajtom, preplával Váh, zatknutiu sa ale nevyhol

RELAX - Kuriozity | 5.5.2026, 15.18, prispievatelia

Policajti napokon zistili, že muž má právoplatne uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá každého druhu.

Bizár: Muž utekal na aute policajtom, preplával Váh, zatknutiu sa ale nevyhol

Ilustračné foto: trnavskyhlas.sk

reklama

 

Policajti zastavili v sobotu v Seredi v okrese Galanta vozidlo Škoda Octavia. Vodič však šliapol na plyn a začal unikať do mesta a potom aj ďalej.

 

Policajti ho okamžite začali prenasledovať a počas celej jazdy ho vyzývali, aby vozidlo zastavil na krajnici. Napriek ich výzvam pokračoval v nebezpečnej jazde, počas ktorej ohrozoval iných účastníkov cestnej premávky.

 

V obci Vinohrady nad Váhom vodič aj so spolujazdcom vystúpili z auta a utekali smerom k Váhu, ktorý chceli preplávať.

reklama

 

„Zatiaľ čo vodičovi sa podarilo dostať na druhý breh, jeho spolujazdec to vzdal a vrátil sa späť. Na brehu ho už čakali policajti, ktorí ho obmedzili na osobnej slobode a za účelom zistenia totožnosti a podania vysvetlenia predviedli na policajné oddelenie,“ informovala o netradičnom pokračovaní naháňačky hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Zlatica Antalová.

 

Vodiča, ktorý preplával na druhý breh Váhu, zobral do auta náhodný okoloidúci. Po krátkej chvíli ich už ale zastavila policajná hliadka z Obvodného oddelenia PZ Zavar. Policajti muža na mieste obmedzili na osobnej slobode.

 

Lustráciou zistili dôvod, prečo sa vodič tak intenzívne bránil policajnej kontrole. 36-ročný muž má totiž galantským súdom právoplatne uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá každého druhu, a to na dobu 2 rokov, do januára 2028.

 

Poverený policajt Okresného dopravného inšpektorátu v Galante preto muža obvinil z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia.

 

Zároveň podal podnet na návrh na jeho väzobné stíhanie. V zmysle zákona mu môže hroziť trest odňatia slobody až na 2 roky. Na rozhodnutie súdu o väzbe si počká v policajnej cele.

 

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2026. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda CX-30
reklama