Trnavské rybníky
reklama

Najťažšiu sezóna v kariére: Čeriová chce ísť so Spartakom v novej sezóne vyššie

ŠPORT - Futbal - Spartak | 28.6.2026, 14.15, prispievatelia

Viktória Čeriová má za sebou druhú sezónu v pozícii hrajúcej trénerky ženského tímu Spartaka Trnava. Andelky počas jesene nepodávali najhoršie výkony, no zápasy im tesne unikali a napokon pred zimnou prestávkou spadli až na samé dno ligovej tabuľky. Úvod jarnej časti im vôbec nevyšiel, vo zvyšných štyroch dueloch základnej časti nezabodovali a navyše v troch záverečných vystúpeniach inkasovali spolu až 27 gólov. Pred nadstavbovou časťou však nastal reštart, družstvo sa vhodne doplnilo a po zlepšených výkonoch a výsledkoch v druhej časti sezóny sa podarilo Spartak posunúť na deviatu priečku a v najvyššej súťaži sa zachrániť s náskokom siedmich bodov pred zostupujúcou Žilinou. Navyše, Trnavčanky mali v nadstavbe najlepšiu defenzívu v súťaži a v rámci spodnej päťky získali spoločne s Ružomberkom najviac bodov. O predchádzajúcich náročných týždňoch a mesiacoch sme sa bavili s 28-ročnou rodáčkou z Nových Zámkov Viktóriou Čeriovou.

Najťažšiu sezóna v kariére: Čeriová chce ísť so Spartakom v novej sezóne vyššie

Hrajúca trénerka Spartaka Viktória Čeriová naďalej zastáva aj funkciu kapitánky. Foto: Lukáš Grinaj

Nový Hlohovec II
reklama

 

Ako hodnotíte uplynulú sezónu s odstupom času? 
- Stále sa na ňu pozerám rovnako. Prvé zápasy vyzerali herne dobre, vyhrali sme na úvod v Ružomberku, vďaka čomu nám stúplo sebavedomie. Ale potom z nejakého nevysvetliteľného dôvodu to padlo, nedarilo sa, chýbalo nám aj šťastie.

 

Herne sme neboli vždy horším tímom, často sme boli dokonca lepším, ale nefungovali nám niektoré veci, chýbala nám hroťáčka, ktorá by vedela dať gól v zlomovom momente. Potom sa dostavila nervozita, dostali sme hlúpy gól a nevedeli sme sa z toho vymotať.

 

Našťastie, nadstavba bola úplne iná, dali sme sa dokopy v hlavách, posilnili sme sa, vrátili sa zranené hráčky. Dobre sme to vyskladali a dotiahli sme to do úspešného konca. Hoci ja chcem vždy siahať na čo najvyššie priečky a preto ma mrzí, že nám na konci nevyšlo posunúť sa na siedme alebo ôsme miesto, ktoré boli reálne.

Šupa / Kubota
reklama

 


Pred nadstavbou sa do tímu z Brna vrátili Ela Žigová a Paulína Tonkovičová, po dlhom zranení začala naskakovať Simona Amrichová, do brány sa dostala iba 15-ročná Sophia Michaela Prešinská z juniorky. Ako dôležité boli tieto zmeny v úspešnom záchranárskom boji?
- Boli kľúčové. Celé nám to zapadlo, vyplnili sme tie medzery v zostave, ktoré sme mali. Skvele sme dokázali doplniť naše puzzle. Tie baby sú aj určité osobnosti, majú prednosti. Výborne sa na ne naviazali aj ostatné hráčky.

 

Do kabíny priniesli aj nový život, trošku pozitívneho myslenia, keďže my sme už boli celkom negatívne naladené. Malo to mnoho pozitívnych aspektov, ktoré sem priniesli. Okrem toho, vytvorili prirodzenú konkurenciu.

 


Ako si spomínate na zápas v Žiline, po ktorom ste definitívne spečatili záchranu v súťaži?
- Nebol to zápas podľa našich predstáv. Herne sme neboli úplne dominantné, ale dokázali sme streliť gól. Mali sme viacero šancí, ktoré sme nepremenili, aj ja som tú svoju nedala. Žilina mala tiež tutovky, kde nás výborne podržala brankárka.

 

Bolo tam odhodlanie, bola tam bojovnosť. Za celú sezónu a hlavne nadstavbu sme si záchranu zaslúžili. Prístup v tréningoch bol výborný. Dievčatám som prízvukovala, že čo do toho dáš, to sa ti vráti a nám sa to vrátilo v tom najlepšom možnom momente.

 

Timea Majanová sa so siedmimi presnými zásahmi stala najlepšou strelkyňou družstva. Foto: Lukáš Grinaj

 


Môžete v novej sezóne vychádzať z nadstavbovej časti, kde ste boli spoločne s Ružomberkom najlepším tímom skupiny o udržanie?
- Určite chceme na toto nadväzovať. Nadstavba bola diametrálne odlišná ako zvyšok sezóny. Je na čom stavať, je niečo nastavené a treba v tom pokračovať. Musí to byť pre nás ponaučenie. Do novej sezóny chceme urobiť nejaké zmeny. Ale hlavne sa treba odpichnúť od tých dobrých vecí.

 


Kde vidíte najväčšie príčiny, že sa sezóna vyvíjala tak ako sa vyvíjala?
- Limitovalo nás, že sme mali viacero zranených hráčok. V istom období sme mali zranenie za zranením. Chýbala nám tak šírka kádra, tým pádom nebola dostatočná konkurencia.

 

Kvôli tomu upadla motivácia hráčok, keďže si boli isté svojim miestom v zostave. Navyše, vôbec sme neboli zvyknuté tak často prehrávať, pričom mnohokrát to bolo skôr o tom, že nám chýbalo šťastie.

 

Potom sme s tým nevedeli dobre naložiť a dostať sa z toho, pretože pre všetky, vrátane mňa, to bola nová situácia.

 


Čo si zoberiete z tejto sezóny?
- Určite to, že všetko, čo sa zdá nemožné, sa môže udiať. Všetko sa môže otočiť na to dobré. Len tomu musíme obetovať veľa času, musíme mať okolo seba vytvorený dobrý tím, lebo na tímovosti si vždy zakladám.

 

Keď bude tím držať pokope, tak už sa mi viackrát ukázalo, že všetko sa dá spoločne zvládnuť. Netreba poľaviť a vždy treba ísť nie na 100%, to veľakrát nestačí, lebo na 100% ide aj súper, ale my musíme šliapať ešte viac.

 

Len 15-ročná Sophia Michaela Prešinská sa dostala do brány pred nadstavbovou časťou a v šiestich dueloch si až päťkrát udržala čisté konto. Foto: Lukáš Grinaj

 


Bola to najťažšia sezóna vo vašej kariére?
- Určite áno. A nielen v trénerskej, ale aj v hráčskej, lebo nikdy v živote som nehrala o udržanie v lige.

 


Čoho sa potrebujete vyvarovať, aby sa rovnaká situácia neopakovala?
- Dvom úplne základným veciam, a to sú hlúpe chyby, z ktorých sme dostávali hlúpe góly. Zároveň potrebujeme strieľať góly, využiť šance, ktoré sa nám naskytnú. Lebo mali sme napríklad viacero samostatných nájazdov, ktoré sme nepremenili. Potom to futbal vráti v negatívnom zmysle.

 


Čo vás čaká v najbližších dňoch a týždňoch?
- Od minulej stredy máme voľno, kde sa takmer mesiac neuvidíme. S tým, že prvých 14 dní čaká dievčatá úplné voľno od futbalu, kde majú rozkázané futbal nehrať, netrénovať, radšej sa venovať iným športom a oddýchnuť si, prípadne ísť na dovolenky, dať si dokopy školy, brigády. Potom majú na ďalšie dva týždne pripravený individuálny plán. 15. júla nás čaká prvý tréning.

 

Tímová fotografia ženského tímu Spartaka Trnava v sezóne 2025/26. Foto: Lukáš Grinaj

 


Čo plánujete absolvovať počas prípravy?

- Čakajú nás štyri prípravné zápasy. Tentokrát sme vyberali maďarských súperov. Čiže pôjdeme týmto smerom. Vychádza nám to presne, štyri zápasy a potom už vstúpime do ligy. Budeme mať aj dvojfázové tréningy, ktoré budú zamerané aj na silu, aj klasicky na trávniku. Okrem toho pôjdeme na štvordňové sústredenie do Maďarska.

 


Sú už známe zmeny v kádri a v realizačnom tíme?

- V kádri zatiaľ nie, pracujeme na nich a verím, že sa dohodneme na podmienkach. Realizák pokračuje v rovnakom zložení s jednou zmenou na poste asistenta. Novým bude Jakub Blaži, ktorého sme posunuli z juniorky.

 


Aké sú vaše plány do ďalšej sezóny? Pokračujete v pozícii hrajúcej trénerky?

- Zatiaľ áno. Pokračujem, aj od trénera Blažiho mám v tomto veľkú podporu. Dokázali sme nájsť spoločnú cestu. Teda zatiaľ sme sa dohodli iba ústne, ale myslím, že nám to bude fungovať.

 

Chceme mať čo najvyššie ciele, obidvaja sme veľmi cieľavedomí a sme víťazné typy. Budeme teda hrýzť po výsledkoch. Na druhej strane sme si povedali, že nechceme mať úplne veľké oči, najprv uvidíme, ako sa vyskladá káder a podľa kvality kádra si nastavíme ciele.

 

Ale už teraz môžem povedať, že také moje dva najväčšie osobné ciele sú, že chceme hrať v prvej päťke, lebo aj v tejto sezóne sme pochopili, aké dôležité je tam hrať a druhým je konečne postúpiť aspoň cez jedného súpera v pohári.

 


Budete domáce zápasy hrávať naďalej v Horných Orešanoch?

- Áno, v tomto sa nič nemení.

 


Na záver, futbalový svet aktuálne žije svetovým šampionátom. Koho tipujete na víťaza?
- Fúha, veľmi náročná otázka. Pôvodne som tipovala, že finále by mohlo byť Francúzsko – Portugalsko, ale deje sa pomerne dosť prekvapení. Je to veľmi zaujímavé a myslím si, že môže nastať aj nejaké prekvapenie a do finále sa dostane niekto, s kým nikto neráta. 


LUKÁŠ GREGUŠ

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2026. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda CX-30
reklama