Kam cez víkend? V Trnave je Kinematograf, v regióne jarmok, taliansky večer aj víno
AKTUALITY - Región | 14.8.2026, 14.04, prispievatelia
Počas tohto leta bolo počasie počas víkendov ideálne na návštevu rôznorodých podujatí, bude také aj počas nadchádzajúceho víkendu.
V Špačinciach sa bude v sobotu popoludní spievať a tancovať. Foto: tos
V Špačinciach sa v sobotu uskutoční obľúbené tradičné podujatie venované folklóru, ľudovej hudbe, spevu, tancu a bohatstvu ľudových tradícií.
O 16.30 sa začne 14. ročník Špačinského jarmoku, ktorý nesie tematický podtitul „Spievajte si s nami“. Počas podujatia sa Špačincami bude rozliehať spev, tóny ľudovej hudby a rytmy ľudových tancov.
Návštevníci sa môžu tešiť na príjemné popoludnie plné folklóru, dobrej nálady a atmosféry, ktorá pripomenie tradície a spôsob života našich starých mám a otcov.
V programe sa okrem domácej dedinskej folklórnej skupiny Špačinčanka predstavia aj spevácka skupina Klenovanka z Chtelnice, folklórna spevácka skupina Blavanka z Jaslovských Bohuníc, folklórny súbor Dudváh z Križovian nad Dudváhom, folklórna skupina Podhoranka z Kočína - Lančára, folklórna tanečná skupina Trúfalci z Mníchovej Lehoty a dychová hudba Hrnčarovani z Hrnčiaroviec nad Parnou.
Po skončení programu bude pokračovať tanečná zábava do neskorých hodín s hudobnou skupinou Krojovanka.
Taliansky večer v Bohdanovciach
Vôňa čerstvo upečenej pizze, osviežujúca zmrzlina, príjemná hudba a pohodová atmosféra prázdninového večera. Športový areál v Bohdanovciach nad Trnavou sa v sobotu 15. augusta premení na malé Taliansko.
Prvý ročník podujatia Taliansky večer – Serata Italiana je skvelým miestom pre rodiny, priateľov aj susedov, ktorí si môžu večer užívať presne tak, ako to majú radi Taliani.
O jednu z najznámejších chutí Talianska sa postará foodtruck Pizza Nuvola. Sladké osvieženie prinesie točená zmrzlina Amigo Ice Cream a pohodovú kulisu letného večera vytvorí lounge music v podaní Rasťa Riga.
Najmladší návštevníci sa môžu zabaviť v detskom kútiku. Taliansky večer rozšíri ponuku letných podujatí v Regióne Trnava o nový gastronomický a spoločenský zážitok.
Jeho prvý ročník ponúkne priestor na stretnutia s rodinou, kamarátmi či susedmi a pripomenie, že výnimočnú dovolenkovú atmosféru možno zažiť aj neďaleko domova. Stačí prísť s dobrou náladou a dopriať si pohodový augustový večer plný chutí, hudby a rozhovorov. La vita è bella – a život je ešte krajší, keď ho trávime spolu.
Preteky v Smoleniciach, v Páci vinári aj Archeoleto
Veľká cena Smoleníc – Kritérium Smolenice v cestnej cyklistike priniesie v sobotu 15. augusta od 10:00 do obce pod Malými Karpatmi cyklistické preteky. Okrem pretekárov dostane priestor aj hobby kategória pre nelicencovaných cyklistov. Viac info TU.
V archeoparku Cífer - Pác bude v sobotu degustácia výborných vín od miestnych vinárov. Archeoipark však v rámci Archeoleta ponúkne aj ďalšie aktivity pre celé rodiny, viac o podujatí sme písali TU.
V Zelenči sa bude v sobotu Linčanský vinohradnícky festival. Od 14.00 ponúkne vo vinohradoch ochutnávky vín, spoločenský program a príležitosť stráviť deň v jedinečnom prostredí vinohradníckej krajiny.
Hody v Piešťanoch, Malženiciach aj Smolenickej Novej Vsi
V Piešťanoch budú v nedeľu hody. V Kostole sv. Štefana bude o 10:30 slávnostná hodová svätá omša s hudobným sprievodom zboru Coro Laudamus.
Popoludní sa oslavy presunú na Mariánske námestie, kde o 15:00 vystúpi dychová hudba Rovinka, o 17:00 piešťanská rocková kapela Rogallo Rock a o 19:00 folkrocková kapel Dora.
Pre deti budú pripravené rôzne bezplatné atrakcie, napríklad šmykľavky, drevený kolotoč, tetovanie, hasičská pena.
Hodý budú aj v Malženiciach, v piatok, v sobotu aj v nedeľu budú na betónovej ploche pri ihrisku hodové tanečné zábavy.
Hodová zábava bude v sobotu aj v Smoleniciach - Smolenickej Novej Vsi. V sobotu 15. augusta budú od 20:3O v Hostinci pod gaštanom do tanca a na počúvanie hrať Koverovci.
Kinematograf v Trnave
Na Trojičnom námestí v Trnave je Kinematograf, pod holým nebom premietajú zdarma filmy. Začiatok je vždy o 20:30. Po štvrtkovej Sliepke uvedú v piatok českú komédiu Pět švestek režiséra Jana Svěráka.
Pätica seniorov sa po čase vydá na spoločnú dovolenku. Počas cesty však na povrch vyplávajú nielen staré spomienky, ale aj nevyriešené krivdy. V hlavných úlohách hrajú Lenka Termerová, Oldřich Kaiser, Petr Kostka, Dana Syslová a Jan Vlasák.
V sobotu 15. augusta premietnu film DJ Ahmet o 15-ročnom chlapcovi z moslimskej komunity v Severnom Macedónsku. Po smrti matky sa stará o mladšieho brata a musí znášať autoritatívneho otca. Únik nachádza v hudbe a sníva o tom, že sa stane dídžejom. Popritom prežíva prvú lásku k dievčaťu.
(pm, krj, kvet)







Užite si august v Aquaparku Trnava: Latino víkend, Havajský či Rodinný športový týždeň
Po horúčavách prichádza účet: Ktoré časti auta treba skontrolovať?












