Trnavské rybníky
reklama

V Kocúrkove je možná čelná zrážka, pri ktorej nebude nikto vinný

AKTUALITY - Trnava | 22.11.2011, 14.44, Benjamín Škreko

Ukazuje sa, že v Trnave si vodič nemôže byť istý, ani keď sa dôsledne riadi pravidlami cestnej premávky. Nedávno sme kritizovali kocúrkovských policajtov, ktorí na Paulínskej ulici pokutovali automobilistov, hoci neurobili žiaden priestupok.

V Kocúrkove je možná čelná zrážka, pri ktorej nebude nikto vinný

Na prvý pohľad je to jasné. Akože som auto vo výhľade. Prichádzam z Hospodárskej, odbočujem doľava k Lidlu, som na hlavnej ceste, protiidúce vozidlo od diskotéky mi musí dať prednosť. Foto: Michal Hlavatovič

Cukrovar Trnava
reklama

 

Naši skvelí odborníci v uniformách si jednoducho poplietli značku, prikazujúcu smer obchádzania ostrovčeka, so zákazom otáčania! Teraz nám zasa čitateľ popísal anomáliu pri benzínovom čerpadle na križovatke Hospodárskej ulice a Zeleného kríčka.

 

Išlo o milimetre


„Dobrý deň, chcel by som Vaším prostredníctvom upozorniť na zle označenú križovatku, kde som sa skoro stal účastníkom nehody, a pritom ani jedno z áut neporušilo dopravné značenie. Ide o minikrižovatku pri Lidli na Hospodárskej ulici. V smere na Trstín som hneď za svetelnou križovatkou a benzínovým čerpadlom odbočil doprava a vzápätí hneď doľava na parkovisko Lidlu. Bol som na hlavnej ceste, tak ako to označuje dopravná značka s dodatkovou tabuľou, ktorá vyznačuje jednu hlavnú a dve vedľajšie cesty.
Potiaľto je všetko v poriadku, no autá, ktoré idú popri diskotéke a chcú vyjsť na Hospodársku ulicu, žiadne dopravné značenie neupozorňuje, že majú dať prednosť protiidúcim vozidlám, odbočujúcim doľava k Lidlu, ako ja. Ja som teda išiel po hlavnej ceste doľava, tak ako určuje značka, ale vodič oprotiidúceho auta na ceste bez značky mi nedal prednosť v jazde, pričom neporušil žiadny predpis.
Obišli sme sa len o milimetre a v prípade nehody by sme boli obidvaja v práve. Bolo by zaujímavé, ako by prípadnú nehodu riešila polícia s poisťovňou. Dúfam, že sa v tomto smere aj vďaka Vám udeje náprava a niekto z kompetentných tam dopravnú značku pre vozidlá, jazdiace popri diskotéke a ďalej rovno na výjazd na Hospodársku ulicu, osadí. Ďakujem, s pozdravom Branislav Deák.“

Munipolis
reklama

 

Čakanie na nehodu


Okamžite sme sa vybrali na miesto činu. Čitateľ sa nemýlil. Za všetky zdĺhavé popisy hovoria naše fotografie. Na prvej je dôkaz, že podľa značky s dodatkovou tabuľou s vyznačením hlavnej a vedľajších ciest auto prichádzajúce z Hospodárskej ulice pokračuje smerom k Lidlu po hlavnej ceste. Vozidlo na vedľajšej ceste v protismere mu musí dať prednosť. Lenže ako má na to vodič auta prichádzajúceho od diskotéky prísť? Z jeho pohľadu chce protiidúce vozidlo na križovatke bez akéhokoľvek viditeľného vyznačenia prednosti v jazde odbočiť vľavo, čiže musí dať prednosť v jazde jemu. Môže sa stať a aj sa stáva, že obaja pokojne dupnú na plyn, a na nehodu je zarobené.
Museli sme dobre napnúť zrak, aby sme pred touto minikrižovatkou uvideli na asfalte cesty od diskotéky náznak zodratého vodorovného značenia, ktoré z vozidla nie je vidno ani teraz za sucha, a čo bude pri jesenných pľuštiach alebo snežení. Riešením je len zvislá značka daj prednosť v jazde na hlavnej ceste s dodatkovou tabuľou vyznačujúcou tvar križovatky. Ale kto ju tam kedy osadí, to nevie ani pánboh. Možno až po prvej vážnej nehode s pokrivenými plechmi či nebodaj aj so zraneniami.

 

 

Hm... Lenže aj tu je to jasné! Auto pred nami vošlo do križovatky bez označenia prednosti v jazde, pokračuje s úmyslom odbočiť doprava na Hospodársku. Ak by išlo proti nemu po hlavnej iné auto a odbočilo doľava k Lidlu... - bum! Biely trojuholník na vozovke od diskotéky nie je vidno už ani teraz, niekto ešte keď naň naprší alebo nasneží. Foto: Michal Hlavatovič
 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama