Trnavské rybníky
reklama

Znechutený čitateľ: Obchody nám Vianoce oplieskali o hlavu!

AKTUALITY - Trnava | 23.11.2011, 12.35, Darina Kvetanová

TRNAVA – Obchodné domy na nás chrlia vianočnú marketingovú kampaň už od októbra. Čím je k sviatkom bližšie, tým viac pritvrdzujú. Nášho čitateľa pobúrila vianočná výzdoba a sortiment, ktorými zaplnili pulty hneď po Dušičkách.

Znechutený čitateľ: Obchody nám Vianoce oplieskali o hlavu!

Niekto slávi Vianoce už od októbra. Foto: Michal Hlavatovič

Cukrovar
reklama

 

Myslí si totiž, že Vianoce sú niečím intímnym. Radosť a čakanie na najkrajšie sviatky v roku mu ale pokazili marketingové zámery obchodov, ktoré tieto sviatky ľuďom predkladajú len ako produkt. „Na hroboch ešte ani nedohoreli kahance, ktoré sme si kúpili z vašich pultov, a vy nás už obťažujete Tescovianocami. Uvedomujete si, že keď o 50 dní zasadneme k štedrovečernému stolu, budeme vďaka Vám už všetkých vianočných atribútov prejedení?“ napísal znechutene do sťažnosti v obchodom dome Stanislav Šurin. „Cez rok žijeme v zhone, snažíme sa prežiť v tomto uponáhľanom a dravom svete. Zabudli sme, že existuje aj nádherné obdobie adventu - času skromnosti a čakania na posolstvo Vianoc. No komerčným konaním nám tento krásny čas hypermarkety akoby oplieskali o hlavy,“ opísal sklamane. Manažéri, ktorí stoja za marketingovými krokmi, podľa neho len zneužívajú náklonnosť ľudí k Vianociam. „A to ma hnevá najviac. Preto obmedzujem nákupy v týchto centrách na minimum,“ dodal Stanislav.
Najsmutnejšie však je, že tieto zištné ťahy by obchodníci nerobili, ak by im nakupujúci na ne neskočili. Veď priznajme si, koľkí z nás pred Vianocami úspešne prekonajú nákupnú mániu pod heslom minúť všetko, čo je v peňaženke, respektíve na kreditnej karte. Pre koho sú sviatky skutočne prežívaním pokoja a lásky a pre koho len naplnením šatníka či chvíľkovou radosťou z nových materiálnych vecí? Na túto otázku si odpovedzme počas čakania v rade, ktorý vedie k pokladniam. Pri pohľade do nášho nákupného košíka.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama