Trnavské rybníky
reklama

Spartakovca Kaščáka čaká operácia, pol roka si nezahrá

ŠPORT - Futbal - Spartak | 23.11.2011, 14.45, Ján Král

Spartak prišiel o jedného z kľúčových hráčov. Zranenie stredopoliara Spartaka Mareka Kaščáka je vážnejšie ako sa najprv zdalo. Futbal si nezahrá pol roka. Lekári mu diagnostikovali pretrhnutý krížny väz a poškodený meniskus. Nevyhne sa operácii.

Spartakovca Kaščáka čaká operácia, pol roka si nezahrá

Marek Kaščák doteraz nemal problém s vážnymi zraneniami. Foto: Eleonóra Szombatová

Zranenie si privodil v závere prvého polčasu stretnutia so Žilinou (1:1). „Išiel som súboja so snahou vypichnúť loptu. Pošmykol som sa však a pocítil prasknutie. V prvom momente ma to však nebolelo. Maséri mi miesto zafixovali, dohral som polčas a cez polčasovú prestávku sme to v kabíne skúšali rozhýbať. Nakoľko bolesť stále neprichádzala, chcel som ísť hrať. Po pár momentoch mi však pri behu koleno vyskočilo a vrátilo sa späť. Počul som rupnutie, zľakol som sa vypýtal som sa dole z ihriska,“ opisuje inkriminované chvíle Kaščák.

Púpavy pri aleji
reklama


Koleno teraz musí nechať na pár týždňov v pokoji. „Liečba má určitý vývoj. Zatiaľ chodím o barlách. Na operáciu by som mal ísť predbežne 20. decembra. Potom musím zostať minimálne mesiac v pokoji. Na to nadviaže fáza pomalého rozhýbavania kolena za asistencie kondičného trénera. Optimistická vízia hovorí o štvormesačnej pauze, no bežne sa liečia podobné zranenia aj pol roka,“ povzdychol si.
Operáciu podstúpi na Slovensku. Verí, že štedrý večer už nebude tráviť v nemocnici, ale pri teple rodinného kozuba. „Budem si však musieť dať pozor, aby som to neprehnal s konzumáciou vianočných dobrôt a nenabral kilogramy,“ zavtipkoval si aj v tejto nepríjemnej situácii.


„Nikdy som vážnejšie zranenie nemal. Ak som nútene pauzoval, tak kvôli disciplinárnym trestom. Je to pre mňa teda nová situácia. Ťažko teraz odhadnúť, či stihnem aspoň záver sezóny,“ dodal.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama