Trnavské rybníky
reklama

Za hodinu parkovania v centre zaplatíme päťdesiat centov

AKTUALITY - Trnava | 23.11.2011, 00.00, Gabriel Kopúnek

Návrat k hodinovej platbe za parkovanie v centrálnej mestskej zóne i na záchytných parkoviskách v dotyku s ním sa čoraz stáva reálnejším.

Za hodinu parkovania v centre zaplatíme päťdesiat centov

Parkovanie po novom mesto plánuje od januára. Foto: autor

Cukrovar bývanie
reklama

 

O zámere radnice Trnavský hlas informoval už v septembri, v súčasnosti už majú poslanci zastupiteľstva v rukách návrh novely všeobecne záväzného nariadenia (VZN). Súčasná eurová taxa za celý deň státia je pre mesto nevýhodná. „Nie však preto, že by sme chceli na parkovnom zarobiť. Skôr naopak. Týmto chceme riešiť väčšiu reguláciu počtu áut v centre. Aby sa nestalo, že občan príde ráno do mesta a za euro si na celý deň odstaví auto pod mestskou vežou. Iný, kto potrebuje prísť do mesta na hodinu či kratšie, potom nemá kde zaparkovať. Na celodenné parkovanie sú určené záchytné parkoviská,“ uviedol viceprimátor Bystrík Stanko. „Takáto anomália je len v Trnave. Inde platí, čím bližšie k centru, tým viac sa platí. Toto je systém, ktorý chceme zaviezť.“ Podľa jeho slov však ešte nepadlo definitívne slovo. „O návrhu VZN sa bude ešte rokovať v politických kluboch, a potom na zastupiteľstve. Je ale predpoklad, že od 1. januára bude platiť.“
Novela VZN ráta s tým, že by sa za hodinu parkovania v CMZ platilo 50 centov. Na záchytných parkoviskách na Kollárovej, Rybníkovej, Hospodárskej, Halenárskej i Starohájskej ulici pri mestskej poliklinike zas 20 centov za hodinu. „Je to jedna z alternatív, ale o výške poplatkov je ešte predčasné hovoriť. Uvažuje sa aj o tom, že na záchytných parkoviskách by bola prvá polhodina zdarma. Určite to chceme zaviesť aj v centre, ale hneď v začiatkoch to technicky možné nebude. Motoristom platenie za parkovné uľahčí aj úhrada taxy esemeskou, pribudnú tiež parkovacie automaty na platenie kartou,“ dodal viceprimátor Stanko.
Mestám na Slovensku umožňuje vyberanie hodinového poplatku za parkovanie novela zákona, ktorá je platná od septembra. Návrh VZN môžu občania pripomienkovať do konca novembra.
 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama