Trnavské rybníky
reklama

Na vianočných trhoch chceme zarobiť, nie sme charita

AKTUALITY - Trnava | 23.11.2011, 00.00, Gabriel Kopúnek

Kritizovanie vianočných trhov a polemizovanie nad tým, prečo nemôžu byť lepšie, primälo trnavských podnikateľov prevziať na svoje plecia ich tohtoročnú organizáciu.

Na vianočných trhoch chceme zarobiť, nie sme charita

Prípravy na vianočné trhy finišujú. Foto: autor

Cukrovar Trnava
reklama

 

Na Trojičnom námestí už stoja stánky, otvorenie je predodvermi. Aké teda budú? Na otázky Trnavského hlasu odpovedal Ivan Novotný.


Mesto na vianočné trhy stále doplácalo. Neobávate sa stratovosti takéhoto podnikania?

 

- Sme presvedčení, že lepším manažérskym prístupom by sme sa stratám mohli vyhnúť. Pustili sme sa do toho, aby sme boli ziskoví. V dnešnej dobe nikto nerobí nič zadarmo. Ľudia by preto nemali na nás poukazovať, že chceme na tom zarobiť. Súkromná firma nie je charita. Na to sú tu iné organizácie. My sa snažíme urobiť niečo nové. Nielen vzhľadovo, ale aj bohatým sprievodným programom.
 

Munipolis
reklama

V čom budú teda iné?

 

- Minulý rok sa predávalo 23 dní, tento rok 29 dní. Uvidíme, či ľudia prídu na námestie aj medzi sviatkami. Stankári tvrdia, že najlepšie sa predáva posledných desať dní, ale robiť vianočné trhy posledných desať dní pred štedrým večerom sa mi zdá zbytočné. Rozšírili sme ponuku výrobkov ľudových remeselníkov, zvýšili konkurenciu tradičným predajcom medoviny, vareného vína či trdelníkov. Aby mali ľudia možnosť výberu. Netreba sa obávať, občerstvovacích stánkov bude len jedenásť. Celkovo bude na trhoch 95 predajcov. Spotrebný tovar sa bude predávať len do 23. decembra a 24. sa plastové stánky zdemontujú. Medzi sviatkami sa bude predávať len občerstvenie v krytej časti, ktorú tvoria dva party stany.
Tento rok pribudlo 18 nových drevených stánkov, nabudúce ich počet chceme zvýšiť na úkor plastových. Investovali sme aj do osvetlenia mestskej veže. Bude inak nasvietená ako po iné roky. Ak to verejnosť prijme kladne a aj naďalej budeme organizovať vianočné trhy, o rok by bolo viac takto nasvietených budov na námestí.
Taktiež sme dali vyrobiť dvojdecové keramické šálky s logom vianočných trhov a sponzora. Budú sa požičiavať za eurovú zálohu. Do nich si môžu nechať návštevníci čapovať punč či varené víno. Budem rád, keď to ľudia nebudú vnímať, že je nápoj o euro drahší. Ak si ľudia šálku ponechajú na pamiatku, nevadí. Na budúci rok budú iné.
 

A čo sľubovaný program?

 

- Pre kultúrny program je určené podružné pódium. Prvých desať dní sa zmení na malú manéž, kde sa budú môcť deti povoziť na poníkoch. Taktiež sa tam po dve soboty udejú zabíjačky naostro aj s predajom výrobkov, pečenie býka či súťaž vo varení kapustnice. Pódium poslúži aj firmám na promo aktivity, charite, predaju radničného čaju. Zo zábavných podujatí to bude štefanská veselica 26. decembra a silvestrovská zábava. Tá bude mať dve časti. Od 16. hodiny bude program určený deťom a ukončí ho detský ohňostroj o 18. hodine. Od 20. hodiny až do druhej rána prídu na rad kapely a dídžeji.
Viem, že čo robím, nevyhovuje všetkým ľuďom. Prijem každú dobre myslenú kritiku. Mne stačí, ak budú návštevníci i stankári s trhmi spokojní. Tie sa začínajú 25. novembra o 17. hodine rozsvietením mestskej veže a vianočného stromčeka.
 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama