Spartak získal v Senici cenný bod vďaka gólu Vyskočila

ŠPORT - Futbal - Spartak | 23.11.2011, 20.59, Ján Král

Spartak získal v Senici cenný bod a udržal sa na čele ligovej tabuľky. Na vedúci gól Senice odpovedal nečakaným úderom. V dohrávanom stretnutí 16. kola sa zrodila remíza 1:1.

Spartak získal v Senici cenný bod vďaka gólu Vyskočila

Vyskočil mal z gólu veľkú radosť, utekal sa tešiť za asi piatimi stovkami trnavských fanúšikov. Foto: Lukáš Grinaj

Prvý polčas priniesol futbal veľmi slabej kvality. Obe mužstvá prišli na trávnik s taktikou vychádzať zo zabezpečenej obrany a podľa toho to aj na ihrisku vyzeralo. Obrany vyčnievali nad ofenzívou a dej stretnutia sa odvíjal medzi šestnástkami. To všetko podčiarkovala polomŕtva atmosféra na štadióne, keď sa o fandenie pokúšali iba priaznivci Trnavy.

Po úvodnej šanci Senice sa na ihrisku dlho nič zaujímavé nedialo. V 18. minúte vsietili domáci gól, no pre ofsajd Kalabišku správne neplatil. Skrehnutých divákov roztlieskal strelou z diaľky až Kôňa, o čosi nebezpečnejší a presnejší pokus vyslal Procházka. To bolo v prvom dejstve všetko, čo stojí za reč.

Vstup do druhého dejstva mala Senica raketový. Karhanovu zlú rozohrávku zachytil na šestnástke Valenta a strelou k žrdi otvoril skóre. V 51. minúte spoza pokutového územia vypálil Karhan, Bolek vyrazil pred Oravca a ten trestuhodne nedal. Na opačnej strane sa v dobrej pozícii ocitol Hošek, loptu však netrafil ideálne a Raška si s jeho pokusom poradil.

Andelom robila veľké problémy agresívna hra grigovcov, ktorí išli do tela a nevypustili žiaden súboj. Trnava sa herne trápila, no práve vtedy nečakane udrela. V 75. minúte Procházka otočil hru na pravú stranu, Habánek posadil milimetrový center na hlavu Vyskočila a ten vyrovnal. Spartak ožil. Boleka dal do pozoru tvrdou ranou Procházka, z ďalšej akcie prišiel závar v šestnástke, ktorý ukončila až signalizácia ofsajdu. V závere boli na ihrisku emócie, no na deľbe bodov to nič nezmenilo.

Senica – Spartak 1:1 (0:0)
Góly: 46. Valenta – 75. Vyskočil
ŽK: Wiljaars, Bolinha - Čvirik, Bicák, Koubský
rozhodoval: Matúš, 2687 divákov,
SENICA: Bolek – Gorosito, Gajdošík, Pillár, Leal – Hošek (72. Wiljaars), Križko, Kóňa, Valenta – Piroska, Kalabiška (83. Bolinha)
SPARTAK: Raška – Habánek, Gross, Koubský, Čvirik – Petráš (77. Mikinič), Procházka, Karhan, Bicák (69. Mikovič) – Vyskočil – Oravec