Hádzanári Hlohovca zabojujú proti atraktívnemu súperovi

ŠPORT - Hádzaná | 24.11.2011, 07.58, prispievatelia

Hádzanárov Sporty Hlohovec čaká na domácej pôde atraktívny súper z Dánska Aarhus Haandbold. Pôjde o vyvrcholenie nabitého programu. V ostatných dňoch totiž hrali extraligové duely s Novými Zámkami a Prešovom.

Marián Tallo patrí k tromfom Sporty. Foto: archív Sporty

V poslednom zápase základnej časti zdolali Nové Zámky, keď v súboji o bonifikačné body vyhrali 33:32.
Posilnení víťazstvom cestovali Hlohovčania na prvé kolo nadstavby extraligy do Prešova. Hneď od úvodu zápasu súpera zaskočili a začala sa rodiť senzácia. V bráne čaroval fantastický Žernovič. V poli dobre zahrala dôrazná obrana, ktorá nepustila Prešovčanov prakticky k ničomu. Rozvážnou hrou v útoku si hostia získavali postupne náskok, do polčasu narástol na 13:6. Tatran však po prestávke vysunul obranu a otupil útočné ostrie Sporty. Tá aj napriek tomu ešte v 49. minúte viedla 20:15. Čo sa však stalo v závere, ktorý prehrala 1:10, je takmer neuveriteľné. Technické chyby, chybná streľba, vylúčenia od prísnych rozhodcov nakopli domáci Tatran. Prešov vyrovnal na 21:21 a šnúrou štyroch gólov otočil na 25:21.

Cez víkend čaká Sportu pohárový dvojzápas (v sobotu aj nedeľu o 18. h) tretieho kola Pohára víťaza pohárov. Dánsky Aarhus Haandbold pricestuje do Hlohovca už v piatok. Ide o súpera zvučného mena, v meste sa teda opäť chystá hádzanársky sviatok. „Nečakali sme, že budeme hrať dvakrát doma. Návrh súpera sme akceptovali, je to pre nás výhodnejšie z finančného hľadiska i zo športovej stránky, keďže doma sme silnejší, ako vonku,” uviedol prezident klubu Patrik Voltmann, ktorý verí, že v hale na Zábraní bude vládnuť v sobotu aj nedeľu strhujúca atmosféra. „Chceme totiž, aby sa u nás cítili príjemne, ale len čo sa týka pobytu, teda nie na palubovke. „Veríme, že hala bude vypredaná. Zatiaľ nemáme hlásený príchod fanúšikov dánskeho tímu, ale očakávame, že o zaplnenie hľadiska sa postarajú nielen ľudia z Hlohovca, ale i z okolitých miest. Predpredaj neorganizujeme, ale záujemcovia o lístky si ich môžu rezervovať telefonicky alebo e-mailom na klube," informoval Voltmann a dodal: „Chceme uspieť v extralige i pohári, nečaká nás však nič jednoduché. Aj náš súper má v týchto dňoch náročný program, v strede týždňa si zmeria sily s účastníkom Ligy majstrov AG Kodaň.”