Trnavské rybníky
reklama

Pred zápasom Trenčín - Spartak chýbajú obom tímom opory

ŠPORT - Futbal - Spartak | 25.11.2011, 11.00, Ján Král

Trnavčania sa chcú rozlúčiť s jesennou časťou Corgoň ligy víťazstvom. Na pôde nováčika súťaže z Trenčína to však zďaleka nebudú mať jednoduché. Tréner Pavel Hoftych nebude môcť počítať s viacerými hráčmi základnej zostavy.

Pred zápasom Trenčín - Spartak chýbajú obom tímom opory

Keď v Trenčíne hrá Spartak, v sektore hostí to žije. Foto: Peter Kollár

Patrik Čarnota dostal za „surovú hru a kopnutie brankára“ v derby so Slovanom od disciplinárky dodatočný trest na štyri stretnutia od 8. novembra (s rovnakou výškou trestu obišiel aj Jiří Kladrubský zo Slovana za zákrok na Čarnotu). V Senici si odpykal ešte len polovicu dištancu. K dispozícii nebude mať Hoftych ani zranených Kaščáka, Bernátha a Tomačeka. Zo známych dôvodov absentuje Kone. Naopak, do zostavy sa vracia po stopke za karty Ľuboš Hanzel.

Púpavy pri aleji
reklama


Ružové to však nemajú ani v tábore súpera. Krídelník z Trinada a Tobago Leston Peltier a Argentínčan Aldo Báez videli v Dunajskej Strede červené karty a o ich potrestaní rozhodne disciplinárka. S istotou bude stáť pre štyri žlté karty Kleščík. Kvôli zraneniam visí otáznik nad štartom Salinasa a Štefánika. „Kombinačne i pohybovo má Trenčín dobre zostavený mančaft. Doplácajú však na to, že majú pomerne mladé mužstvo. Ich čas ešte príde v budúcnosti. My musíme využiť, že máme skúsenejšie mužstvo,“ vraví pred duelom na trenčianskej Sihoti tréner andelov Pavel Hoftych.


„Špecifikum duelu je umelá tráva. Vzhľadom k tomu, v akom ročnom období tam nastúpime, to nehrá až takú úlohu. Už je pomerne zlé počasie. Horšie musí byť hrať tam v auguste. To musí byť katastrofa, neviem si to celkom dobre predstaviť. Po dueli v Senici sme mali len dva tréningy na to, aby sme sa pripravili na umelý povrch. Trenčín má mužstvo pohromade dlhšie, na plochu sú zvyknutí, no uvidíme ako sa im premietnu do zostavy tresty, ktoré dostali v Dunajskej Strede.“


Vstupenky na zápas do sektoru hostí sa predávajú aj priamo v Trnave. V piatok bude od 15. h do 18. h otvorená pokladňa číslo sedem. Cena lístka je 3,50 eur. Trenčiansky AS vyšiel fanklubu Spartaka v ústrety, poskytol dostatočný počet lístkov (v Trnave tisíc kusov) a pre cezpoľných otvorí pokladňu aj priamo na štadióne.

ŠUPA technika
reklama

 

Hodúr v béčku
O záujme Spartaka o špílmachra FC Nitra Ivana Hodúra sa hovorí už verejne. Záujem o služby kreatívneho futbalistu potvrdil aj tréner Pavel Hoftych. Najnovšia správa hovorí o tom, že Hodúra po nepresvedčivých výkonoch tímu preradilo vedenie mužstva spod Zobora do béčka. Ešte predtým v klube skončil ako hlavný tréner Cyril Stachura, ktorý svojho času pôsobil aj v Trnave. V prípade Hodúra môže byť toto rozhodnutie dôležitým impulzom na odchod.

 

Verejne o štadióne
Už v piatok 25. novembra štartujú v Trnave vianočné trhy. Hneď v prvý deň otvorenia čaká na návštevníkov obrovský ťahák. O 17.30 predstavia zástupcovia Spartaka verejnosti zámer s rekonštrukciou futbalového štadióna. Udeje sa tak na Trojičnom námestí v stane Spartaka. Projekt zastrešujú majitelia trnavského futbalového klubu číslo jeden. Počas ostatných dní bude program pokračovať rôznymi atrakciami, v pondelok sa môžu návštevníci tešiť na autogramiádu A-mužstva.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama