Trnavské rybníky
reklama

VIDEO a ANIMÁCIA: Predstavili plán prestavby štadióna Spartaka

ŠPORT - Futbal - Spartak | 25.11.2011, 21.18, Ján Král

Fanúšikovia Spartaka sa dozvedeli prvé detaily o plánovanej rekonštrukcii futbalového štadióna. Prestavbu bude realizovať spoločnosť Euro Max Slovakia, a.s. Podrobnosti predstavil predseda predstavenstva Pavol Adamec.

VIDEO a ANIMÁCIA: Predstavili plán prestavby štadióna Spartaka

Vizualizácia nového štadióna. Zdroj: Euro Max Slovakia, a.s.

Púpavy pri aleji
reklama


Ako okrem iného spomenul, projekt plánujú financovať zo súkromných a úverových zdrojov. Hlavným akcionárom je majiteľ Spartaka Vladimír Poór.

 

Ako vyzerá predbežný časový harmonogram realizovania projektu?
- Nachádzame sa v štádiu, keď máme pripravený koncept. V priebehu roku 2012 budeme robiť projektovú a legislatívnu prípravu tohto projektu. Samotná výstavba môže začať následne, to znamená na prelome rokov 2012 a 2013. Podľa prvých predpokladov by v závere roka 2014 mohli byť práce ukončené. Všetky termíny, samozrejme, ešte budú podliehať iným vplyvom a okolnostiam, takže je to prvotná informácia.
Sú to v tomto náročnom ekonomickom období reálne dátumy?
- Zatiaľ všetko nasvedčuje tomu, že áno. Od mesta máme deklarovanú podporu, rovnako aj od všetkých iných inštitúcií. Zatiaľ pri prerokovaní neboli žiadne problémy. Rovnako zdarne diskutujeme aj s bankami.

 

ŠUPA technika
reklama

 

Aká bude kapacita štadiónu?
- Samotný štadión je len jednou, ale podstatnou časťou projektu. Kapacita na sedenie je plánovaná na 20 tisíc miest so všetkými kritériami, ktoré spĺňajú predstavy FIFA a UEFA. Ďalej sú tam komerčné funkcie, ktoré vyvažujú ekonomický chod celého projektu. A to obchodná galéria, administratíva a šport hotel ako i rôzne iné funkcie. Parkovanie je v dvoch úrovniach pod zemou s kapacitou tisíc sto miest.
Koľko financií výstavba zhltne?
- Predpokladané náklady sú vyčíslené na 68 miliónov eur. Areál je presne vymedzený. Zahŕňa územie súčasného štadióna, plus parkovisko pred amfiteátrom. O forme, ako veci do projektu zapasujeme, sa ešte bude rokovať.
Aká bude etapizácia projektu? Pri predošlom projekte sa najprv hovorilo o výstavbe štadióna a potom ďalších príbuzných funkcií. Aké máte plány?
- Samozrejme, máme záujem celú City Arénu zrealizovať a otvoriť ako jeden celok. To znamená, keď bude celá dokončená. Téma na rozhovor je iba v oblasti funkčnosti hracej plochy pre Spartak, tam môžeme uvažovať o etapizácii výstavby tribún, tak aby kontinuálne prebiehala liga na pôvodnom autentickom mieste.


Súvisiaci článok: Takto bude vyzerať zmenený futbalový štadión Spartaka


Môže po ekonomickej stránke ešte niečo projekt zastaviť?
- Nie sme naivní. Pôsobíme na developerskom poli pomerne dlho. Môžu nastať situácie, ktoré nebudú priať projektu a môže prísť k upresneniu termínov. Sme však pevne odhodlaní zrealizovať to a zo súčasnej pozície poviem, že sme na to pripravení.
Aké materiály budú prevažovať na štadióne?
- Je to zatiaľ predčasná otázka. Štádium projektu ešte nie je také, aby sme sa o tom bavili. Jednoznačne to však budú moderné materiály. Celá budova je dynamická, prevažovať budú určite sklo, hliník a keramické prvky.
Zostane zachovaný anglický ráz štadióna, teda tribúny v tesnom dotyku ihriska?
- Áno, súčasnú podobu ponechávame. Mení sa iba vzhľad troch tribún – severnej, južnej a východnej. Všetky budú poskytovať maximálny štandard v európskom meradle, aký sa dá predstaviť.

 

Pohľad na severnú tribúnu. Chýbať nebude ani oddychová zóna a priestor pre sponzorov. Zdroj: Euro Max Slovakia, a.s.


Fanúšikov zaujímajú aj detaily ako je umiestnenie sektoru hostí.
- Samozrejme, zvažovali sme to, zostane na južnej tribúne.
Súčasné osvetlenie sa stane minulosťou?
- V tomto štádiu projektu sme rozhodnutí ho demontovať, pretože nevyhovuje. Prekrytie tribún by zatieňovalo svetlo zo súčasných reflektorov.
Zostane meno Antona Malatinského v názve štadióna?
- Áno, je to nedeliteľný názov City Aréna – Štadión Antona Malatinského. City Aréna z dôvodu, že ide o multifunkčný projekt, nielen o štadión.

 

 

Vladimír Poór: Chcem urobiť niečo pre Trnavu
Hlavným akcionárom projektu majiteľ Spartaka Vladimír Poór margo zamýšľanej rekonštrukcie uviedol: „Túžim pre Trnavu niečo urobiť. Som lokálpatriot, chcem, aby naše mesto malo taký futbalový štadión, ktorý ho dostane na pozíciu, kam v rámci futbalového diania patrí. Trnava je pre futbal výnimočná, bola aj vždy bude. Štadión by mal byť presne taký, aké sú všetky moderné európske stánky. Dôležité je, aby sa tam ľudia veľmi dobre cítili, nechodili do komplexu len dvadsať minút pred zápasom, ale v areáli strávili trebárs aj celý deň. Chceme, aby na štadión mohli chodiť s deťmi, vnúčencami a zabávali sa. Dôležité je, aby to bolo divadlo a zážitok pre ľudí. Ľudia neustále počúvajú len o krízach, musia sa už niečím zabaviť. Je najvyšší čas urobiť niečo, aby to fungovalo.“

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama