Kvalitný futbal v Trenčíne, Spartak však zostal bez bodu

ŠPORT - Futbal - Spartak | 26.11.2011, 18.44, Ján Král

Spartak sa rozlúčil s jesennou časťou Corgoň ligy prehrou. Na umelej tráve trenčianskeho AS prehral 2:4. Oko diváka však pri sledovaní zápasu pookrialo.

Kvalitný futbal v Trenčíne, Spartak však zostal bez bodu

Trnava v Trenčíne strelila dva góly, nestačilo to napokon ani na bod. Foto: Lukáš Grinaj

Tímy sa snažili o skórovanie. Viac z hry mali kombinačnejší Trenčania, no príležitosti vznikali na oboch stranách . Trnavčania vsadili na svoju typickú silovú hru, domáci však využili, že dokonale poznajú svoje ihrisko. Výborný výkon podala najmä stopérska dvojica AS Godál – Kleščík. Podstatný moment prvého polčasu prišiel v 20. minúte. Peter Mazáň dostal v šestnástke priveľa priestoru a zavesil Raškovi gól pod brvno.

Trnava nezachytila nástup do druhého dejstva. V 50. minúte zahral roh Salinas na prvú tyč, našiel hlavu Godála a bolo 2:0. Andeli sa vrátili do zápasu v 55. minúte. Po rohovom kope sa lopta odrazila k Čvirikovi a ten jedovatým volejom nedal z 25 metrov nedal šancu Volešákovi. Obojstranne ofenzívny futbal pokračoval i ďalej. O ďalších šesť minút nádherne vypálil Salinas a jeho bomba skončila v šibenici – 3:1.

Odpovedať mohol Ciprys, lenže v dobrej pozícii netrafil priestor medzi troma žrďami. Útočné tykadlo andelov si ale všetko vynahradilo v 68. minúte. Petráš sa predral po pravej strane a Ciprys jeho ideálnu prihrávku umiestnil do protipohybu Volešáka.

Vyzeralo to, že andeli hnaní dopredu tisíckou sfanatizovaných súperov sa nadýchnu aspoň k remízovému vyústeniu duelu. Tieto myšlienky však schladili domáci hneď z najbližšej akcie. Depetrisovu ranu Raška neudržal a Horváth zvýšil na konečných 4:2.

AS Trenčín - Spartak Trnava 4:2 (1:0)
Góly: 20. Mazan, 50. Godál, 61. Jorge Salinas, 69. V. Horváth - 55. Čvirik, 68. Ciprys
ŽK: 73. Čogley - 34. Koubský, 38. Ciprys, 78. Ľ. Hanzel
rozhodoval: Valášek, 3419 divákov

Trenčín: Volešák - Čögley, Godál, Kleščík, Holúbek - V. Horváth - Mazan (37. Mondek), S. Štefánik, Jorge Salinas, Hlohovský (72. Ďuriška) - Depetris (90.+ T. Malec)
Trnava: Raška - Gross, Koubský, Čvirik, Ľ. Hanzel - Karhan - R. Procházka (40. J. Petráš), M. Vyskočil, T. Oravec, Mikovič (76. Mikinič) - Ciprys