Trnavské rybníky
reklama

Halušky mu poradil Coimbra

ŠPORT - Futbal - Spartak | 19.1.2011, 00.00, Ján Král

V Lotyšsku hral za tímy Daugava Riga, FK Šiaulliai, FC Tranzit a FK Venstpils. Rok strávil na hosťovaní v škótskom Inverness CT. Najnovšie sa zapojil do prípravy trnavského Spartaka. Lotyšský stopér Naurius Bulvitis.

Halušky mu poradil Coimbra

Bulvitis zabojuje o miesto v strede trnavskej obrany. Foto: Peter Kollár

Púpavy pri aleji
reklama

 

V akom štádiu je váš príchod do Trnavy?
- Podpísal som zmluvu na dva a pol roka, som hráčom Spartaka.


Môžete sa nám zveriť s prvými dojmami z klubu?
- Predovšetkým ma v Trnave zaujali fanúšikovia. Hneď v prvom prípravnom zápase v Luhačoviciach nás povzbudili vo veľkom počte. V Lotyšsku som toto nezažil, tam futbal nie je prvoradým športom. Dominuje ľadový hokej.


A čo mesto Trnava?
- Riga, odkiaľ prichádzam, je o čosi väčšia, mne sa však Trnava páči. Za veľkú výhodu považujem, že keď sa vyberiem na tréning, mám to na štadión kúsok. Páčia sa mi miestne kaviarne.

ŠUPA technika
reklama


Čo ste vedeli o Spartaku pred príchodom na Slovensko?
- Veľa informácií som nemal, no pred príchodom do klubu som si pozeral internetové stránky o klube. Videl som videá fanatických fanúšikov. Trnava má dobrý tím, chlapci aj tréner mi veľmi pomáhajú. Postupne sa učím slovenské slovíčka, s trénerom Radolským prehodíme sem-tam niečo po rusky. Cítim sa šťastný, že som v Spartaku.


Z vášho futbalového životopisu bije do očí angažmán v Škótsku. Môžete nám túto etapu vašej kariéry priblížiť?
- V Škótsku som zažil pekné obdobie kariéry. Hral som takmer všetky zápasy. Tréner Terry Butcher mi veľmi pomohol, je to výborný kouč. Vyhrali sme prvú divíziu a postúpili do najvyššej súťaže. Teraz tímu patria pozície v strede tabuľky. Inverness má tiež veľmi dobrých fanúšikov, ale nie až tak bláznivých, v dobrom slova zmysle, ako Trnava. Z klubu som odišiel, keď sa mi skončilo hosťovanie.


Skúste porovnať futbalové školy – lotyšskú, škótsku a slovenskú.
- V Škótsku je futbal veľmi rýchly, podobný anglickému. Slovenský futbal zatiaľ vnímam tiež ako veľmi založený na fyzickej zdatnosti jednotlivca. Podobne je to aj v Lotyšsku.


Koľko strán má vaša reprezentačná kapitola?
- Nastúpil som v niektorých zápasoch za výbery do 19 a 21 rokov. Verím, že v budúcnosti sa prepracujem aj do áčka národného tímu.


Ochutnali ste už typickú slovenskú kuchyňu?
- Áno, skúšal som bryndzové halušky. Higor Coimbra mi povedal, že ide o vaše národné jedlo. Musím povedať, že boli veľmi dobré.


Máte súrodencov?
- Áno, staršieho brata. Verím, že ma príde pozrieť na prvý zápas so Slovanom. Počul som, že je to veľké derby. Budem sa tešiť, ak brat uvidí skvelú atmosféru. Keď dostanem príležitosť, vynasnažím sa vydať zo seba to najlepšie, čo viem.


Čomu by ste sa venovali, ak by ste nemohli hrať futbal?
- Nemám iné výrazné hobby. Robím futbal, a ten je zároveň mojou najväčšou záľubou. Ak by som sa nevenoval futbalu, určite by som zostal pri športe. V Lotyšsku je veľmi populárny hokej. Viacero slovenských legionárov pôsobí v našej krajine. Slovákom asi netreba hovoriť, že v Diname Riga hrá Marcel Hossa a trénuje Jozef Šupler.
 


Radolský o Bulvitisovi
Tréner Radolský vidí v Bulvitisovi talentovaného futbalistu. „Má vynikajúcu rozohrávku, dokáže dať presný a nečakaný pas. Má solídnu hlavičku, je dôrazný v súbojoch. Má len 23 rokov, uvidíme, čo nám ukáže,“ vyjadril sa na margo Bulvitisa tréner Dušan Radolský.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama