Trnavské rybníky
reklama

Keď je majetok záťažou: Amfiteáter aj mlyn musí obec prenajať

AKTUALITY - Región | 2.12.2011, 10.46, Darina Kvetanová

JASLOVSKÉ BOHUNICE – Obec prenajme amfiteáter a areál mlyna. Jej dcérska spoločnosť Regatel totiž nedokázala znížiť straty, ktoré za tieto objekty vznikajú.

Keď je majetok záťažou: Amfiteáter aj mlyn musí obec prenajať

Správca mlyna Roman Lančarič je presvedčený, že ak by obec potiahla plynovod niekoľko desiatok metrov, straty by sa výrazne zmenšili. Foto: Darina Kvetanová

Cukrovar Trnava
reklama

 

Tie sa v minulom roku vyšplhali na 72-tisíc eur. Poslanci sa zhodli, že obec už do objektov ďalšie peniaze vrážať nebude. Z majetku obce, ktorý má pod palcom Regatel, je zisková len ubytovňa v areáli bývalých kasární. V nej bývajú študenti Trnavskej univerzity. „Vymenili sme konateľa spoločnosti a verili, že náklady zníži. Ani tento krok sa ale neukázal ako účinný,“ povedala starostka Božena Krajčovičová. Zisková nebola ani reštaurácia pri obecnom úrade, ktorú Regatel prevádzkoval. Poslanci rozhodli aj o jej zrušení. Konateľ Regatelu Peter Pomfy povedal, že najväčšie straty vykazuje areál mlyna. Ubytovňa s barom, tenisový kurt a strelnica si na seba podľa neho nevedia zarobiť. „Bývajú tu len ľudia, čo chcú lacné ubytovanie, v bare neminú nič,“ objasnil Pomfy.

Správca mlyna Roman Lančarič vidí najväčší problém v jeho vykurovaní. „Dovážajú sem drahý stlačený plyn. Potrubie, na ktoré by sme sa mohli napojiť, je pritom len pár metrov od budovy,“ vytkol obci. „Všetko, čo v lete zarobíme, tak v zime minieme,“ povedal. Zarobiť si na seba nedokázal ani amfiteáter. Záujem o akcie, ktoré sa tu konali, bol podľa Pomfyho malý. Záujemcovia, ktorí si ho chceli prenajať na firemné akcie, nakoniec od toho ustúpili, povedal. „Straty sme znížili na minimum, za polroka sa ale zázraky spraviť nedajú. Navrhoval som poslancom, aby s prenájmom ešte počkali. Nesúhlasili,“ konštatoval ďalej.
Cena, za ktorú obec objekty prenájme, zatiaľ nie je známa. Vykryť by ale mala minimálne náklady na ich prevádzku.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
cale clinic
reklama