Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Lochnessku z rybníka v Kamenáči možno vytiahli tajne

RELAX - Tí sú naši | 3.12.2011, 11.04, Vladimír Kampf

Po troch rokoch sa dostali všetky ryby zo športového rybníka v Kamennom mlyne na vzduch. Veľké upratovanie v ich vode sa začalo.

Lochnessku z rybníka v Kamenáči možno vytiahli tajne

Tolstolobiky mali až sedemnásť kilogramov. FOTO: Autor

reklama

 

Kapitálne kusy sa po odbahnení a vyčistení najznámejšieho trnavského rybníka vrátia naspäť doň. Rybník bol ešte pred niekoľkými rokmi prístupný kedykoľvek pre kohokoľvek. Prechádzka okolo neho bola príjemným relaxom. Agrofarma Budmerice však rozhodla, že ryby najmä v zime potrebujú pokoj. Rušili ich hlavne korčuliari, ktorých sa dokázalo na ľade nazbierať naraz aj niekoľko stovák. Niektorí strašiaci však zostali. Napríklad záhradkári, ktorí majú svoje hriadky a políčka pekne upratané. Bordel však vyvážajú za ploty, často až takmer úplne k vode.

 

Chvíľu to vyzeralo tak, že rybári vytiahnu aj lochnesskú príšeru. Že dvadsaťkilogramové kapry, šťuky dlhé meter dvadsať, až štrnásťkilogramové amury a sedemnásťkilogramové tolstolobiky sú len jej predvojom. Najmä sumce albíny s obrovskými hlavami a malými očkami priťahovali pozornosť zvedavcov. Spolu boli tri.

 

reklama

V Kamenáči bývajú aj tri sumce albíni. FOTO: Autor


Veľké ryby sa občas na chvíľu dostanú na vzduch, keď ich niektorý zo športových rybárov uloví, odfotografuje sa s nimi a pustí ich naspäť do vody. Tak je to aj s najväčším obyvateľom Kamenného mlyna. Je to tiež sumec, ktorý má až dva metre a desať centimetrov.


Okrem jeden a pol tony dravcov bolo vo vode aj jeden a pol tony bielych rýb. Tak hovoria rybári rybičkám, ktoré chutia dravcom, rýchlo sa samy množia a rybári ich nemajú ktovieako v obľube. Aj keď dobre prepražené vo friťáku a primerane posolené nemajú chybu. :-)


Všetky veľké kreatúry sa vrátia po niekoľkých dňoch do čistého rybníka už keď ho začnú znova napúšťať. Ani jedna ryba z tejto plochy nie je určená na štedrovečerný stôl. Všetky sa vypapkali pre športovcov. Podľa konateľa Agrofarmy Budmerice Františka Porkerta, ktorá sa o rybník v Kamenáči stará, bude ďalšie čistenie rybníka najskôr o dva roky. Dovtedy by malo vydržať tohtoročné upratovanie. Obry z Kamenáča by potom mohli byť ešte väčšie.

 

Biela ryba je len kamufláž siete plnej kapitálnych kusov. FOTO: Autor

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama