Trnavské rybníky
reklama

Štyri požiare v jednom dome. Boja sa neznámeho podpaľača

AKTUALITY - Región | 7.12.2011, 16.02, Katarína Rosinová

Kto nám chce uškodiť, a prečo? Pýtajú sa majitelia starého, roky neobývaného domu v Horných Orešanoch. Rodina žijúca v Bratislave ho kedysi používala ako chalupu, no už nejaký čas do Orešian nechodievali. Naspäť ich privolali až opakované požiare.

Štyri požiare v jednom dome. Boja sa neznámeho podpaľača

Opakované požiare si nikto nevie vysvetliť. Foto: Michal Hlavatovič

Cukrovar bývanie
reklama

 

Z domu po nich ostali len holé múry a kopa neporiadku. Posledný zo štyroch požiarov sa stal minulý týždeň, prvý pred vyše dvomi mesiacmi. „Netušíme, kto by to mohol byť,“ tvrdí dcéra majiteľky Miriama Turčániková. Je presvedčená, že požiar niekto založil, či už úmyselne alebo nechtiac. O žiadnych nepriateľoch v dedine však nevie. „Ľudia si cez náš dvor urobili skratku, ktorou chodili na zastávku. Teraz sme ho z oboch strán zabarikádovali, aby sa sem už nikto nedostal,“ dodáva.

 

Starý dom zhorel do tla. Foto: Michal Hlavatovič

Munipolis Trnava
reklama


Prípad teraz rieši polícia, začala trestné stíhanie vo veci prečinu poškodzovania cudzej veci. Podľa krajského policajného hovorcu Michala Hanusa cudzie zavinenie zatiaľ nepotvrdili ani nevyvrátili.

Posledný požiar zasiahol aj vedľajší pozemok. Susedom zhorela šopa so všetkým náradím. „Nemáme ani jednu motyku,“ sťažuje sa pani, ktorá tu býva spolu s dcérou. Požiare pripisuje tajnému podpaľačovi. „Prvý sme zbadali cez okno, tie ostatné sme ani nevideli, lebo sme spali. Bývam tu šesťdesiattri rokov, ale toto som ešte nezažila. Dúfam, že sa to už skončilo, lebo s dcérou máme strach o život. Bojíme sa aj ľahnúť si večer do postele.“


Majitelia cez víkend vstup do dvora zabarikádovali. Foto: Autorka

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
cale clinic
reklama