Trnavské rybníky
reklama

Blog Šoková terapia: Hoď kameňom, kto si bez viny

BLOG - Šoková terapia | 7.4.2011, 00.00, Tatiana Čuperková

Manželský trojuholník. Mnohí o ňom počuli, mnohí ho sami prežili. Patrím do tej druhej skupiny ľudí. Nie som na to hrdá. Stalo sa. Nechválila som sa tým svetu, vedeli to len moji priatelia. Aj rodičom som to dlho tajila. Na jednej strane som mala pocit šťastia, na druhej pocit hanby.

Čo na tom, ak dotyčný tvrdil, že svoju manželku nemiluje. Čo na tom, ak tvrdil, že spolu nespávajú. Čo na tom, ak ma presviedčal o neodvratnosti rozvodu. Sladké reči, ktoré zaľúbenú ženu zaslepia.

reklama

Chvíľu máte pocit, že ste lepšia, ako zákonitá. Že od nej uteká, lebo ich vzťah stratil iskru. No pravda je, že to oni dvaja majú spoločné finančné záväzky, majú spoločných rodinných príslušníkov a dieťa. Každý z nás sa dostane občas do stavu, keď má pocit, že ho to zadusí. Na jednej strane je pracujúca manželka a matka, unavená a vyčerpaná, doma nenamaľovaná a oblečená v teplákoch. Na druhej žiarivá a oddýchnutá milenka, pripravená kedykoľvek na čokoľvek, odrazu taká svieža, vtipná a extrémne lákavá.

Zakázané ovocie chutí najlepšie. Obom. Všetko je nové a atraktívne. Dôsledky nie sú podstatné. No po niekoľkých mesiacoch dochádza k vytriezveniu. Rozvod je v nedohľadne a zo schôdzok päťkrát do týždňa je razom dvakrát do mesiaca.

Podvádzajúci chlap si uvedomí, že tá jeho nie je najhoršia na svete. Dôjde mu to vtedy, keď aj milenka začne mať nároky. Trvá na spoločných víkendoch, dovolenkách, prechádzkach medzi ľuďmi. Už nie je vždy dobre naladená a aj ona sa chce vyžalovať. Mejkap je čerešničkou na torte, nie pravidelnou súčasťou.

reklama

Vznikajú konflikty. Milenec už nie je ideálnym mužom. Milenka už nie je sladkou bokovkou. Vzniká začarovaný kruh. Slzy, výčitky, vyhrážky. Zväčša sa všetko končí rozchodom. Hrdosť ohrdnutých žien je, našťastie, natoľko silná, že neatakujú zákonitú detailami mileneckého vzťahu. Pretože ten, kto skutočne trpí, sú tie dve ženy. Jedna preto, že je podvádzaná, druhá preto, že sa nechala obalamutiť.

Viem, stačí povedať nie. Ale lásky je na svete málo, a či si to chceme priznať alebo nie, všetci po nej túžime. Aj za cenu, že sa správame odsúdeniahodne. Je to smutné, zlé a skazené. Nemalo by to tak byť. Ale dnes už viem, že nikoho, kto sa dopustí podobného prešľapu, neodsúdim.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 30 rokov
reklama
Cisárky Sereď
reklama