Trnavské rybníky
reklama

Blog Šoková terapia: Koľko je akurát?

BLOG - Šoková terapia | 24.2.2011, 00.00, Tatiana Čuperková

Žijeme v konzumnej spoločnosti. Vo všetkých ohľadoch. Mnohé veci už nevzbudzujú pohoršenie. Homosexualita je taká bežná ako cesta do roboty. Slobodné matky či slobodní otcovia nevzbudzujú pohoršenie. Feminizmus má na ružiach ustlané. A sexuálna sloboda prekvitá.

Sex už dávno nie je tabuizovanou témou. V spoločnosti dobrých priateľov sa často akákoľvek téma skončí zas a znova pri sexe. Kto, kde, s kým, ako, koľkokokrát?

Nový Hlohovec
reklama

Nedávno som sa po dlhšom čase stretla so svojou dobrou kamarátkou. Nejaký ten rok je už šťastne vydatá. Za manžela má svojho prvého sexuálneho partnera. Pri spoločnej káve a spomienkach len tak z ničoho nič nadhodila: „Minule som sa nad sebou zamyslela. Je môj manžel skutočne jediným mužom v mojom živote, s ktorými budem kedy spať? Aké by to bolo s iným chlapom?“ Dám ruku do ohňa za to, že to bola skôr hypotetická otázka, ako snaha vypátrať pravdu. No skutočnosť, že sa nad tým zamyslela, ma prinútila analyzovať.

Ja nepatrím k tým dobrým dievčatám. Mala som niekoľkých sexuálnych partnerov. A pravda je, že na výkony niektorých som si nespomenula už roky. No pri tejto príležitosti som siahla po spomienkach. Priznávam, že polovicu z nich by som pokojne oželela. A možno aj dve tretiny. Bol to len sex. Navyše, nie veľmi dobrý. Sex sa nedá naprogramovať, aj ten nadobúda kvalitu vekom a skúsenosťami.

Najviac som si ho vychutnávala pri mojich dvoch vážnych známostiach. (Nie je to smiešne? Spojenie vážna známosť? Každá známosť je svojím spôsobom vážna. A môže trvať len jednu noc.) Čiže pri mužoch, ktorých som poznala, ktorým som dôverovala a ktorých som sa nehanbila.

reklama

Myslím si, že každý z nás chce to, čo v danej chvíli nemá. Moje kamarátky viac mužov pred vydajom, niekto by sa všetkých známostí vzdal v prospech jedného jediného. Pretože v konečnom dôsledku: bez sexu vieme žiť. Celé týždne, mesiace aj roky. Keď je niekto promiskuitný, bude taký za slobodna aj v manželskom zväzku. Kto má v sebe kód monogamie, nezbaví sa ho celý život.

Niekto si pribúdajúcim počtom sexuálnych partnerov dvíha ego. Dokazuje si svoju príťažlivosť a dôležitosť. No v konečnom dôsledku na čísle vôbec nezáleží. Môžeme mať aj sto milencov a budeme frustrovaní ako stará panna. Môžeme mať jedného a budeme chodiť celé dni vysmiati ako lečo. Aj číslo jeden môže byť pre niekoho akurát dosť.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama