Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky

reklama

Sobota 24. 10., meniny má Kvetoslava, zajtra Aurel.Význam mien.

Hurá na medovinu!

Vydané 23.12.2010 o 00.00, Darina Kvetanová

TRNAVA – V utorok sa začali tradičné vianočné trhy. Rozhodli sme sa zmapovať pre vás, kde sa oplatí ísť na medovinu, za koľko kúpite najlacnejšie varené vínko a tiež, či na Trojičnom námestí nájdete inšpirácie pre vaše domáce Vianoce.

Hurá na medovinu!

Trnavčania sa mimoriadne nadšene ožierajú medovinou a potom kúpia kadečo. Foto: Darina Kvetanová


reklama

 

Najväčšie rady boli, samozrejme, na cigánsku. S cenou, ktorá sa za posledné roky vyšplhala až na 2,5 eura (75 korún), predajcovia už hore nešli. V ponuke je bravčová aj kuracia, dajte si však pozor, aby ste nejedli, ako my, surovú. Radšej ešte minútku - dve postojte v rade, nech ju obsluha dopečie. Nápoje pre trhy typické, varené vínko a punč, sa pohybujú od 80 centov do 1 eura za dve deci, za rovnaký pohár medoviny zaplatíte raz toľko. Koštovka medoviny sa nám ušla aj v stánku z Ružindola. Dávame desať bodov z desiatich.
Na tohtoročných trhoch nájdete krásne ozdoby na stromček, rôznofarebné reťaze a gule, dekorácie a sviečky na vianočný stôl. Ak ste zásadne proti masívnemu výrubu drevín a umelý smrek či jedľa vám pripadajú gýčové, poradíme vám. Priamo pred divadlom si môžete za 12 eur kúpiť strieborný smrek alebo tuju v črepníku. Po sviatkoch ich stačí presadiť a vaša obývačka bude ihličím voňať aj o rok.
Na Trojičnom námestí a v jeho okolí nájdete dokopy 75 stánkov s vianočným tovarom, občerstvením a s výrobkami od remeselníkov. Nás zaujali nápadité ozdoby drotárov Mariána a Kataríny Viskupičovcov zo Serede. Všetky sú ručne drôtované a maľované, inšpirácie sa zrodili priamo v Mariánovej hlave. Trnavské vianočné trhy navštívili prvýkrát, očakávajú od nich lepší predaj ako počas roka, keď sa remeselníkom práve nedarí.
Trhy potrvajú do 22. decembra, v polke mesiaca pribudnú aj predajcovia kaprov a živých stromčekov, 11. a 22. decembra sa môžete tešiť na zabíjačku a dozvedieť sa niečo o výrobe tradičných zabíjačkových špecialít. Pred najkrajšími sviatkami v roku, 18. decembra, stihnú v centre Trnavy upiecť na obrovskom grile aj veľkého býka. Program aj ponuka sú pestré a nechýba už ani pravá vianočná atmosféra. Počas nášho putovania medzi stánkami totiž začalo snežiť. Hurá na medovinu! 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

Pľúcnu ventiláciu potrebuje v Trnave osem ľudí, menia sa pravidlá pri sprievode k pôrodu

Pľúcnu ventiláciu potrebuje v Trnave osem ľudí, menia sa pravidlá pri sprievode k pôrodu

Fakultná nemocnica má hospitalizovaných 27 pacientov na COVID oddeleniach, pričom na umelú pľúcnu ventiláciu je... celý článok

Školáci pozor, jesenné prázdniny sa presúvajú!

Školáci pozor, jesenné prázdniny sa presúvajú!

V súvislosti s chystaným celoplošným testovaním na COVID-19 pribudnú žiakom ďalšie dva dni prázdnin. celý článok

Vyjednávanie o platoch v trnavskej automobilke: Odbory prijali návrh spostredkovateľa pozitívne

Vyjednávanie o platoch v trnavskej automobilke: Odbory prijali návrh spostredkovateľa pozitívne

Svoj návrh už predstavil sprostredkovateľ, odbory ho vnímajú pozitívne, automobilka si ho chce podrobne preštudovať. celý článok

Synagóga Café Fiat Ducato Fiat Tanex El Gaučo 2020 Benio Gašparík Danubius Gastro Plošina Grinaj Marell Bábence Remax

reklama

Aktuálne video

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2020 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

Mazda elektricka

reklama