Trnavské rybníky
reklama

Raška bonzol princa Krasoňa

ŠPORT - Futbal - Spartak | 21.1.2011, 00.00, Ján Král

S kapitánom Spartaka Martinom Raškom sme sa pozreli na kondičné sústredenie mužstva v Piešťanoch z inej strany. Brankár Spartaka svojich spoluhráčov nešetril. S humorom a nadsádzkou odpovedal na otázky, kto z mužstva je najväčší...

Raška bonzol princa Krasoňa

Martin Raška v rozhovore nezaprel zmysel pre humor. Foto: Peter Kollár

Púpavy pri aleji
reklama

 

PIVÁR? Tréner Radolský nám nedovolí nič. Ani pivo. Zakázanú máme aj kávu, a vôbec bar v hoteli. Povedal nám, že na sústredení budeme robiť iba tri veci – jesť, trénovať a spať. Zatiaľ to plníme, na nič iné čas nie je. Týždeň to bez kávy vydržíme.
KÁVIČKÁR? Asi ja, Marek Kaščák a Janko Slovenčiak. Bohužiaľ, tréner vyžaduje, aby sme kávu nepili. Budeme to dodržiavať, sme všetci na jednej lodi. Nehľadáme výnimky.
MAKAČ? V kádri máme veľa mladých hráčov, sú snaživí. Roman Procházka a bratia Čarnotovci sú na tom fyzicky veľmi dobre. Aj starší hráči ako Patrik Gross či Marek Kaščák však pristupujú k povinnostiam zodpovedne a snažia sa byť mladším príkladom. Všeobecne, nikto z tímu sa neulieva, tréner by ho rýchlo dal do laty.
FRFLOŠ? Ku kondičnému tréningu máva občas pripomienky Ľubo Bernáth. Z mladších si občas zahundre Roman Procházka. Nedá sa ale povedať, že by niekto nariekal. Disciplína funguje naplno.
ZABÁVAČ? Najzábavnejšie asi vyzerá Marek Kaščák... Dobré pripomienky však často má napríklad Martin Guldan. I tréneri občas riadne glosujú naše výkony. O zábavu máme postarané, aj keď makáme.
KARTÁR? Veľa voľna nemáme, a keď, tak musíme odpočívať. Do kartárskej partie patria Jakub Dohnálek, Ľuboš Hanzel, Marek Kaščák, Patrik Gross a možno ešte niekto z mladých. Väčšinu času však všetci trávime na izbách pri televízii alebo internete.
NAJDOCHVÍĽNEJŠÍ? Nikto si nedovolí prísť neskoro, pretože by musel platiť pokutu podľa stanoveného sadzobníka. Myslím, že všetci chodia načas. Počas sústredenia sme na zraze ako prví ja a Marek Kaščák. Mám totiž za úlohu skontrolovať, ako sú chlapci oblečení a či majú všetky pomôcky.
NAJUKECANEJŠÍ? Mohol by som povedať aj seba, ale napríklad Martin Guldan je veľmi ukecaný. Sekunduje mu Ľuboš Hanzel, ktorý sa vrátil po zranení. Snaží sa zapadnúť do kolektívu. Menej toho nahovoria chlapci z cudziny. Diallo povie dve slová za týždeň, snaží sa ich ešte vysloviť po slovensky, z čoho sa smejeme. Asi je z toho nervózny, ale snaží sa učiť reč. Bulvitis zatiaľ rozpráva pomenej, no verím, že keď sa začlení do kolektívu, všetko bude v pohode.
JEDÁK? Rozhodne Janko Slovenčiak. Zje toho kvantá. Závidím mu, pretože sa to na jeho postave neprejavuje. Chutí mu, no problém s nadváhou nemá.
KRÁSAVEC? Na svoj vzhľad si určite najviac potrpí Paťo Gross. Hovoríme mu podľa rozprávky o Shrekovi princ Krasoň. Často sa hrá s vláskami. Je to taký manekýn. Určite aj viacerí mladí hráči dbajú o svoj vzhľad. My, čo sme krásni od prírody, to ale nepotrebujeme. S Marekom Kaščákom sme pripravení na tréning za tri minúty.
INTERNETista? Matej Székely naháňa kamarátky na Facebooku. I ja som často na internete, môžem pri ňom na izbe ležať, takže je to ideálna zábava.
TELEFONISTA? To sme asi my, čo máme rodiny v Čechách. Na mojich telefónnych účtoch je to vidno.
FILMOVÝ NADŠENEC? Chlapci často pozerajú filmy, Mário Bicák má veľmi dobrú filmovú kolekciu. Neviem ale, o aké filmy ide. Či je to len pre dospelých alebo sú verejne prístupné. Musím sa ho na to spýtať (smiech).
 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama