Trnavské rybníky
reklama

Pištoľ ich nezastrašila

AKTUALITY - Trnava | 23.12.2010, 00.00, Darina Kvetanová

TRNAVA – Jana (32) z Modranky sa v sobotu ráno dožadovala so zbraňou v ruke peňazí v dvoch prevádzkach na autobusovej stanici v Trnave. Tvrdila, že lúpi zo zúfalstva.

Pištoľ ich nezastrašila

Naďa z kvetinárstva sa nedala lupičkou zastrašiť. Peniaze jej odmietla vydať. Foto: Darina Kvetanová

reklama

 

O ôsmej ráno prekvapila predavačku Naďu v kvetinárstve, ktoré sa nachádza hneď pri výstupišti. Štíhla tmavovláska vstúpila do obchodu a od predavačky pokojným hlasom žiadala tržbu. „Myslela som, že je to žart. Žena vo mne nevzbudila strach, vyzerala skôr zronene,“ hovorí Naďa, ktorá sa ozbrojenej Jany opýtala, či je to za to stojí. „Povedala, že má chorú dcéru a potrebuje pre ňu peniaze. Vystrelila z pištole do vzduchu, no aj tak som jej tržbu nedala. Potom odišla.“
Janine vyčíňanie sa v kvetinárstve neskončilo. Namierila si to hneď vedľa, do novinového stánku a od predavačky požadovala cez malé okienko peniaze. „Vyzeralo to ako nevydarený žart. Viete, koľko pubertiakov nás tu obťažuje hlúposťami? Povedala som, že jej nič nedám. Potom na mňa namierila pištoľou a zavrela som okienko,“ objasňuje dôchodkyňa. Jana cez okno do stánku vystrelila, potom nasadla do auta a odišla.
Trnavskí kriminalisti ju na základe výpovede oboch žien zadržali po dvoch hodinách. Rodáčka zo Smoleníc má na rováši aj tretiu lúpež, ktorú spáchala v ten istý deň, krátko po tretej na čerpacej stanici v Trnave. „So zbraňou v ruke donútila personál, aby jej vydali všetku tržbu z pokladne. Lúpež ukončila jedným výstrelom do vzduchu a z utiekla,“ informuje zástupca krajskej policajnej hovorkyne Ľuboš Homola. Za spáchanie trojnásobnej lúpeže jej teraz hrozí sedem až dvanásťročné väzenie.  

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda plug in hybrid
reklama
Cisárky Sereď
reklama